Kategorie
Blog

Wakacje w mieście

Plany były ambitne. Podróże podmiejską koleją do naszych nadmorskich kurortów. Niestety pogoda dała się wszystkim we znaki, szczególnie nam mieszkańcom północnej Polski. Słońca i ciepła jak na lekarstwo. Dodatkową barierą nie do przejechania pojazdem niezmechanizowanym, stały się  remonty głównych ulic naszego miasta. Stało się, może w następnym sezonie warunki dla ludzi niezmotoryzowanych będą bardziej korzystne.

Wakacje w mieście 1
Wakacje w mieście 2

Doczekałam się! Trwa modernizacja przejścia podziemnego, które ułatwi dostęp do budynku dworca PKP, wreszcie  dojazdu na same perony. Wygląda na to, że w tym roku goście  festiwalu „Integracja Ty  i Ja” będą mieli pod górkę w zwiedzaniu miasta. Trudno, ja też liczyłam na szybki koniec robót.

Wakacje w mieście 3
Wakacje w mieście 4
Wakacje w mieście 5
Wakacje w mieście 6

Mimo to, moje miasto pomału staje się przyjaznym dla ludzi mniej sprawnych, chociaż w dalszym ciągu realizuje sie projekty, które nie mieszczą się w żadnych standardach europejskich. Trochę na ostatnią chwilę, ale może uda się zrealizować rejs statkiem po Jamnie, jeziorze, które jest połączone kanałem z naszym morzem. Musi dopisać pogoda.

Ostatnio zaktualizowany