Kategorie
Blog

Nietypowe dyscypliny olimpijskie.

Nietypowe dyscypliny olimpijskie. 1 Ponownie zapłonął  znicz olimpijski,tym razem w Rio de Janeiro.Przybywa dyscyplin coraz bardziej oryginalnych, warto jednak zajrzeć do archiwum igrzysk,gdzie w karty historii  wpisali się zwycięzcy dość dziwnych a nawet śmiesznych  sportów.                  

Dryfowanie.Mało emocjonująca dyscyplina ,uczestnik z zanurzoną twarzą utrzymywał się jak najdłużej w bezruchu.
Nietypowe dyscypliny olimpijskie. 2Nietypowe dyscypliny olimpijskie. 2
     W 1948 roku-w Londynie organizatorzy obawiali się o zapewnienie prowiantu, jedzenie było reglamentowane.Dobrym i skutecznym rozwiązaniem była wzajemna pomoc i tak np.Amerykanie-statkiem sprowadzili około 1000 ton mięsa  ,Duńczycy zapewnili wagon kurzych jaj,Czesi wodę mineralą,Holendrzy 100 ton owoców.
     Debiut igrzysk olimpijskich na kontynencie azjatyckim odbył się w Japonii  w Tokio i przeszedł do historii jako perfekcyjnie zorganizowany i przeprowadzony. Po raz pierwszy też oglądane były przez „cały świat”,bowiem transmisje telewizyjne za pośrednictwem satelity trafiły do przeszło 600 mln. mieszkańców globu. 
    Jedną z olimpijskich niezwykłych  postaci  była 16-letnia Betty Robinson. Trafiła do ekipy USA po niespełna czterech miesiącach treningu, a mimo to wygrała bieg na 100 m. Trzy lata później Robinson miała wypadek
Sama nie zaliczam się do wiernej fanki sportu,kibicuję jedynie naszej Kadrze Narodowej , jednak z wielkim zainteresowaniem poszukiwałam   innych informacji o igrzyskach. Polecam.

Ostatnio zaktualizowany