Kategorie
Blog

Lepsze czasy dla studentów

Dwa dni temu weszła w życie nowelizacja ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym”. Wiele osób, które rządne są wiedzy, śledziło prace nad nią z zapartym tchem. Dlaczego? Przede wszystkim znosi ona odpłatność za drugi kierunek studiów. Dzięki temu młodzi, ambitni ludzie będą mogli bez dodatkowych kosztów zdobyć dwa fakultety.
Lepsze czasy dla studentów 1
Kolejną ważną sprawą jest wprowadzenie trzymiesięcznych praktyk zawodowych. Pozwolą one już podczas studiów w sposób praktyczny utrwalić wiedzę zdobytą na wykładach. Ponadto umożliwią młodzieży rozpoznanie rynku pracy, czy nawiązanie kontaktów zawodowych na przyszłość.
Lepsze czasy dla studentów 2 ródło: polskieradio.pl foto: Glow Images/East News
Zrobiono również w tej nowelizacji ukłon w stronę osób dorosłych, chcących pogłębiać swoją wiedzę, albo przebranżowić się. Zgodnie z nowymi zapisami w ustawie uczelnie będą mogły zaliczać na poczet studiów wiedzę uzyskaną podczas pracy zawodowej lub w trakcie przebytych kursów.
Lepsze czasy dla studentów 3
Uważam, że wszystkie zmiany wprowadzone w ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” pozytywnie wpłyną na wykształcenie i to nie tylko młodych ludzi.

Ostatnio zaktualizowany