Kategorie
Blog

Koszaliński zalew – miejsce wypoczynku dla wszystkich?

Z początkiem lipca br. otwarto w Koszalinie sztuczny zalew. Zamieniono tym samym nieatrakcyjną łąkę, przez którą przepływała wąska rzeczka, w miejsce rekreacji mieszkańców Koszalina. Znajduje się tam strzeżone kąpielisko, wyciąg do wakeboardingu  i wypożyczalnia rowerów wodnych. Uroku dodaje piękna fontanna strzelająca z wody. To wszystko, pomimo bliskości nadmorskich plaż, przyciąga tłumy koszalinian.
Bardzo chciałam zobaczyć to miejsce osobiście, ale niestety skończyło się na polizaniu loda przez szybę. Choć mam wrażenie, że się powtarzam, to po raz kolejny muszę zwrócić uwagę na niedostosowanie obiektu do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dotarcie do plaży jest dla mnie niemożliwe, ponieważ prowadzą do niej strome schody z bardzo ostrym podjazdem. Żaden niepełnosprawny po nim nie zjedzie, a tym bardziej nie podjedzie.
Podziwiałam więc nową koszalińską atrakcję z odległości kilkudziesięciu metrów. Rzeczywiście liczba osób spędzających tam czas wolny jest imponująca. Miło było popatrzeć na roześmiane dzieci kąpiące się w wodzie, na młodzież pływającą na nartach wodnych, czy ludzi relaksujących się na rowerach wodnych.