Inżynier czy humanista

Dziennikarstwo jest moją pasją, dlatego zdecydowałam się na ten akurat kierunek studiów. Martwią mnie natomiast realia, które coraz dobitniej pokazują, że ukończenie studiów na kierunkach humanistycznych nie gwarantuje szybkiego znalezienia pracy. Z roku na rok, wzrasta zaś zapotrzebowanie na specjalistów z kierunków ścisłych.
źródło: pryzmat.prw.edu.pl
Z opublikowanego w Newsweek Polska raportu wynika, że uczelnie prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej tajemniczo brzmiących kierunków. Są one związane przede wszystkim z elektroniką i informatyką, ale zmierzają w kierunku nanotechnologii, czy mikroelektroniki.  Jest to naturalna kolej rzeczy, biorąc pod uwagę galopujący rozwój technologiczny. Elektronika otacza nas już praktycznie wszędzie. Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku jest naszpikowanych komputerami.
źródło: kopalniawiedzy.pl
Wynika z tego, że mój wybór studiów być może nie zagwarantuje mi pracy w zawodzie. Może trzeba było iść na informatykę (w końcu w szkole średniej miałam z niej czwórkę)? Ja jednak nie żałuję. Studiowanie dziennikarstwa jest pasjonujące i nie zamieniłabym tego kierunku na żaden inny!