Kategorie
Blog

Integracja Ty i Ja 2014

W dniach 2-6 września 2014r. odbyła się w Koszalinie XI edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Tym razem myślą przewodnią było : „Film – podróż bez barier”. Podobnie, jak w zeszłym roku, uczestniczyłam w projekcjach filmów, spotkaniach i innych imprezach towarzyszących festiwalowi. I podobnie jak w zeszłym roku jestem rozczarowana.
Integracja  Ty i Ja 2014 1 źródło: https://www.integracjatyija.pl/
Moje rozżalenie, ponownie jak rok temu, dotyczy niefrasobliwości organizatorów. Na swojej stronie internetowej chwalą się oni, że mówią o barierach i łamią je. A ja odnoszę wrażenie, że jednak tylko o nich mówią. Na festiwal rzeczywiście zapraszani są bardzo ciekawi goście, wyświetlane są interesujące filmy, które poruszają tematykę niepełnosprawności. Ale nie przekłada się to na dostępność tego festiwalu, dla ludzi takich, jak ja.
Integracja  Ty i Ja 2014 2 fot. Radek Koleśnik
Poruszając się na wózku inwalidzkim znów miałam problem z dostaniem się do wielu miejsc. Jak zwykle problem leżał po stronie braku dogodnych dla mnie podjazdów. Rozglądając się po osobach uczestniczących w festiwalu zorientowałam się, że oprócz mnie jeszcze tylko dwie osoby przyjechały na wózkach. Czyżby doświadczenia z zeszłego roku pozostałych zniechęciły?

Ostatnio zaktualizowany