Kategorie
Blog

Inny wypoczynek


Borkowo to idealne miejsce dla amatorów wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Przyroda 
i krajobrazy są przepiękne. Wznoszą się tu porośnięte buczyną malownicze pagórki,znajdują sie liczne jeziora, rzeki i lasy.Okolice Połczyna słyną z bogatej rzeźby terenu. Położone w południowej części gminy wzgórza morenowe poprzecinane wąwozami i dolinami rzek nazywane są Szwajcarią Połczyńską.Obecnie obszary te są dla mnie nieosiągalne, polecam je osobom ,które po ciężkiej pracy potrzebują chwili oddechu na łonie natury.
Sam Połczyn w oparciu o bogate złoża znakomitej jakości borowiny i permskich solanek z powodzeniem podtrzymuje i rozwija ponad 300-letnie tradycje uzdrowiskowe.
Starówka nie uległa większym zmianom od poczatku istnienia miasta,wpisana jest w rejestr zabytków.Niestety na place ,skwery i ulice powrócił kamienny bruk ,którego obecność boleśnie odczuwam na swojej pewnej części ciała.Wielka szkoda ,że zapomniano o osobach poruszających sie na wózkach.
Miastu uroku dodaje pięknie zaaranżowana zieleń.Aktualnie nad deptakiem w Połczynie rozkwita barwny dach złożony z 700 "latających"parasolek,wprowadzając radosny wakacyjny klimat.Widok jest imponujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *