Kategorie
Blog

Europejski festiwal filmowy – INTEGRACJA TY I JA Koszalin

Dnia 03 września br. miał miejsce koncert inaugurujący 10 festiwal filmowy INTEGRACJA TY I JA Koszalin. Zgromadził mnóstwo widzów zarówno niepełnosprawnych, jak i w pełni sprawnych.
Europejski festiwal filmowy - INTEGRACJA TY I JA Koszalin 1 Na otwarciu gośćmi honorowymi byli nasi włodarze z prezydentem Piotrem Jedlińskim i senatorem Piotrem Zientarskim na czele. Fantastyczny koncert Pauliny Sikory i Michała Ziomka poprzedzony był krótkim wstępem opisującym historię festiwalu, widowiskiem bicyklowym, przedstawieniem Teatru Ruchu Balonik z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki oraz występem zespołu Big Band z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Zaprezentowany został również film Let’s animate&integrate.
Europejski festiwal filmowy - INTEGRACJA TY I JA Koszalin 2 Małym zgrzytem tej uroczystości był moment, kiedy to widzowie zostali zaproszeni na wystawę fotografii, dokumentującej historię festiwalu. Na drodze do sali, gdzie wyeksponowane zostały zdjęcia stanęło przede mną 6 schodów, bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Było to straszne faux pas ze strony organizatorów, tym bardziej, że moja wspinaczka po tych schodach (oczywiście dzięki pomocy mojego opiekuna), odbywała się w blasku fleszy. Widocznie wiele osób zauważyło to nieprzemyślane posunięcie osób organizujących festiwal. Mam nadzieję, że następnym razem, na festiwalu integrującym osoby niepełnosprawne, nie będzie schodów bez podjazdów.
Europejski festiwal filmowy - INTEGRACJA TY I JA Koszalin 3 Pierwszy dzień festiwalowy zwieńczony był projekcją filmów konkursowych: Cień błękitu (reż. Carlos Lascano, Hiszpania, Francja 2011, 11 min.) oraz Nie zapomnij mnie (reż. David Sieveking, Niemcy 2013, 88 min.)
Europejski festiwal filmowy - INTEGRACJA TY I JA Koszalin 4

A SHADOW OF BLUE from Carlos Lascano on Vimeo.

Ostatnio zaktualizowany