Kategorie
Blog

Dror Paley – amerykański cudotwórca

Z zainteresowaniem prześledziłam ostatnio historię Bartka Bułata, który urodził się 3 stycznia 2012 roku bez kości piszczelowych. W większości krajów, w tym również w Polsce, groziła by mu amputacja nóżek.
Dror Paley - amerykański cudotwórca 1 żródło. www.bartekbulat.pl
Na szczęście istnieje w Stanach Zjednoczonych klinika, w której dzieją się cuda.  Jest to The Paley Advanced Limb Lengthening Institute na Florydzie. Pracujący tam lekarze, pod kierownictwem doktora Dror’a Paley’a, zajmują się  chirurgicznym leczeniem układu kostno-stawowego. Ich pacjenci, wśród których jest wielu Polaków otoczeni są szczególną opieką.
Dror Paley - amerykański cudotwórca 2 żródło. www.bartekbulat.pl
Część z nich, tak jak mały Bartuś, przeszło operację rekonstrukcji kości, u innych zaś przeprowadzane są zabiegi wydłużania kończyn. Są to dla małych pacjentów bardzo bolesne i ciężkie doświadczenia, ale dzięki nim tak naprawdę dostają szansę na bez mała 100% sprawność. Szansę na przejście przez życie o własnych nogach, a nie na wózku inwalidzkim, czy o kulach.
Dror Paley - amerykański cudotwórca 3 żródło. www.bartekbulat.pl
Bardzo cieszą mnie wszelkie informacje dotyczące postępów w medycynie. Mam nadzieję, że takie kliniki ortopedyczne powstaną również w Polsce, bo póki co nie każdego stać na przelot do Stanów Zjednoczonych.

Ostatnio zaktualizowany