Kategorie
Blog

Charytatywne przedstawienie w BTD, na rzecz oddziału dziecięcego

Ostatnio tj. 1 września w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbyło się przedstawienie pt. "Bajki samograjki'' autorstwa J. Brzechwy z udziałem włodarzy i oficjeli Koszalina.

Przedstawiono "Kopciuszka", "Jasia i Małgosię", "Kota w butach" i "Czerwonego Kapturka".
Króla – prezydent naszego miasta,

 • Królewicza – rektor Politechniki Koszalińskiej,

 • Stangreta – dyrektor Polikliniki Koszalińskiej

 • Gila – senator RP

 • Damy dworu – ordynator oraz oddziałowa Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

 • Pozostałe postaci bajek obsadzili: przedstawiciele ratusza, rady miasta, różnych partii politycznych i firm sponsorujących owy spektakl. Zabawa, zabawą ale cel jaki szczytny!!!  Uzbierany fundusz ze sprzedaży biletów (cegiełek) częściowo wyposaży oddział małych dzieci w naszym szpitalu. Frekwencja na spektaklu dopisała i dzięki temu zebrano około 30.000 zł.
  Wydawałoby się że znamy te bajki na pamięć i nic nie jest nas w stanie zaskoczyć. A jednak! W naszym teatrze w znakomitej scenografii aranżacji i improwizacji w doskonałej grze aktorskiej wszyscy bawili się doskonale. Dzieci czynnie uczestniczy w spektaklu, a nie którzy dorośli na nowo poznali treść bajek z dzieciństwa. Cała widownia i osoby występujące na scenie miały zabawę po pachy.
  Pytanie do czytelników mojej ''antybariery'': czy w Twoim mieście są podobne akcje albo inne, którymi chciałbyś się podzielić? Napiszcie, dajcie mi znać czy takie akcje coś dla Was znaczą, czy przechodzicie obok nich obojętnie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *