Kategorie
Blog

Charytatywne przedstawienie w BTD, na rzecz oddziału dziecięcego

Ostatnio tj. 1 września w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbyło się przedstawienie pt. „Bajki samograjki” autorstwa J. Brzechwy z udziałem włodarzy i oficjeli Koszalina.

Charytatywne przedstawienie w BTD, na rzecz oddziału dziecięcego 1 Przedstawiono „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”, „Kota w butach” i „Czerwonego Kapturka”.
Króla – prezydent naszego miasta,

 • Królewicza – rektor Politechniki Koszalińskiej,

 • Stangreta – dyrektor Polikliniki Koszalińskiej

 • Gila – senator RP

 • Damy dworu – ordynator oraz oddziałowa Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

 • Pozostałe postaci bajek obsadzili: przedstawiciele ratusza, rady miasta, różnych partii politycznych i firm sponsorujących owy spektakl. Zabawa, zabawą ale cel jaki szczytny!!!  Uzbierany fundusz ze sprzedaży biletów (cegiełek) częściowo wyposaży oddział małych dzieci w naszym szpitalu. Frekwencja na spektaklu dopisała i dzięki temu zebrano około 30.000 zł.
  Charytatywne przedstawienie w BTD, na rzecz oddziału dziecięcego 2 Wydawałoby się że znamy te bajki na pamięć i nic nie jest nas w stanie zaskoczyć. A jednak! W naszym teatrze w znakomitej scenografii aranżacji i improwizacji w doskonałej grze aktorskiej wszyscy bawili się doskonale. Dzieci czynnie uczestniczy w spektaklu, a nie którzy dorośli na nowo poznali treść bajek z dzieciństwa. Cała widownia i osoby występujące na scenie miały zabawę po pachy.
  Charytatywne przedstawienie w BTD, na rzecz oddziału dziecięcego 3 Pytanie do czytelników mojej ”antybariery”: czy w Twoim mieście są podobne akcje albo inne, którymi chciałbyś się podzielić? Napiszcie, dajcie mi znać czy takie akcje coś dla Was znaczą, czy przechodzicie obok nich obojętnie.

  Ostatnio zaktualizowany