Kategorie
Blog

Biofeedback

Chciałabym podzielić się wrażeniami z mojej nowej terapii. Jest to BIOFEEDBACK, czyli biologiczne sprzężenie zwrotne. Ten wszechstronny trening wywołuje zmiany w funkcjonowaniu wielu układów organizmu oraz umożliwia kontrolowanie sygnałów pochodzących z OUN. Jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Na czym polega mój trening.
Biofeedback 1 Siadam, a właściwie kładę się w wygodnym fotelu. Przed sobą mam ustawiony monitor z przeróżnymi obrazami (coś w rodzaju gier komputerowych), którymi steruję za pomocą myśli. Każdy obraz wiąże się z innym zadaniem. I tak np. pojawia się akwarium pełne rybek w błękitnej dobrze utlenionej (bąbelki) wodzie. Moim zadaniem jest, aby za sprawą mojego mózgu pojawiło się jak najwięcej ryb i bąbelków oraz, żeby woda nie zmętniała. Po kilku próbach wiem, że utrzymuję te warunki poprzez pozytywne myśli a nawet uśmiech.
Biofeedback 2 Inne ciekawe ćwiczenie polega prowadzenie samochodu. Kiedyś miałam w planach zrobić prawo jazdy, niestety nie zdążyłam. Tutaj mam okazję się sprawdzić. Podczas prowadzenia samochodu skupiam się, koncentruję myśli pomagam sobie swoimi mimowolnymi ręko – skutkami, aby samochód jechał szybciej, bezkolizyjnie przy pięknej pogodzie. Nie ukrywam, że w tym ćwiczeniu czuję się jak ryba w wodzie.
Biofeedback 3 W kolejnym zadaniu muszę sprawić aby na twarzy mężczyzny, który pojawił się na ekranie monitora, pojawił się uśmiech. Powinien on również mrugać oczami. Jeśli moje myśli się rozproszą lub nie będę zbyt rozluźniona , na brodzie mężczyzny pojawia się znaczny zarost.

Ostatnio zaktualizowany