Categories
Blog

Biofeedback

Chciałabym podzielić się wrażeniami z mojej nowej terapii. Jest to BIOFEEDBACK, czyli biologiczne sprzężenie zwrotne. Ten wszechstronny trening wywołuje zmiany w funkcjonowaniu wielu układów organizmu oraz umożliwia kontrolowanie sygnałów pochodzących z OUN. Jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Na czym polega mój trening.
Siadam, a właściwie kładę się w wygodnym fotelu. Przed sobą mam ustawiony monitor z przeróżnymi obrazami (coś w rodzaju gier komputerowych), którymi steruję za pomocą myśli. Każdy obraz wiąże się z innym zadaniem. I tak np. pojawia się akwarium pełne rybek w błękitnej dobrze utlenionej (bąbelki) wodzie. Moim zadaniem jest, aby za sprawą mojego mózgu pojawiło się jak najwięcej ryb i bąbelków oraz, żeby woda nie zmętniała. Po kilku próbach wiem, że utrzymuję te warunki poprzez pozytywne myśli a nawet uśmiech.
Inne ciekawe ćwiczenie polega prowadzenie samochodu. Kiedyś miałam w planach zrobić prawo jazdy, niestety nie zdążyłam. Tutaj mam okazję się sprawdzić. Podczas prowadzenia samochodu skupiam się, koncentruję myśli pomagam sobie swoimi mimowolnymi ręko – skutkami, aby samochód jechał szybciej, bezkolizyjnie przy pięknej pogodzie. Nie ukrywam, że w tym ćwiczeniu czuję się jak ryba w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *