Kategorie
Blog

Aquapark w Koszalinie

Kilka dni temu odwiedziłam nowo wybudowany obiekt rekreacyjny. Koszaliński aquapark kusi już z oddali nowoczesną bryłą. Postanowiłam zatem sprawdzić, jak przystosowany jest do korzystania z jego dobrodziejstw, przez osoby niepełnosprawne.
Aquapark w Koszalinie 1 Wycieczkę po tym obiekcie rozpoczęłam od przyjrzenia się basenom zewnętrznym. Ponieważ aquapark zlokalizowany jest u podnóża Góry Chełmskiej, zewnętrzna przestrzeń rekreacyjna wygląda wspaniale. Skąpane w słońcu i zieleni baseny wyglądają zachęcająco.
Aquapark w Koszalinie 2 Następnie swoje kroki skierowałam do wnętrza obiektu. Mogę zdecydowanie stwierdzić, że jest on przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawni. Mają oni osobne, znacznie szersze wejście do szatni, umożliwiające wjazd wózkiem inwalidzkim. Na terenie basenu  są specjalne wózki przeznaczone do poruszania się osób niepełnosprawnych. Można nimi wjechać do basenu, dzięki czemu osoba niechodząca bez większych problemów znajduje się w wodzie.
Aquapark w Koszalinie 3 A basenów w koszalińskim aquaparku jest kilka i każdy znajdzie dla siebie coś ulubionego. Jest tu rwąca rzeka, basen do nauki pływania, masażery i oczywiście jacuzzi. Jest basen rekreacyjny i sportowy. Oczywiście całość otoczona jest różnymi zjeżdżalniami. Do tego wszystkiego w kompleksie ulokowano siłownię oraz część gastronomiczną.

Ostatnio zaktualizowany