Kategorie
Blog

Sylwestrowe przesądy.<img class="
<img class="
<img class=" <img class="Noc z 31 grudnia na 1 stycznia wg kalendarza  gregoriańskiego, zwana jest Sylwestrem, nazwa ta pochodzi od łacińskiego imienia Silvestris (człowiek  dziki, żyjący w lesie).
 Do siego Roku”, oznacza dostatni i szczęśliwy rok.
 Do dziś zachowało się wiele przesądów, np: jeśli nasz próg domu pierwsza przekroczy kobieta, to zwiastuje   kłótnie i kłopoty. Znalazłam jeszcze kilka przesądów, może należałoby traktowć je  z przymróżeniem oka, jednak! Kto wie? 
 Portfel, który posiada łuską z wigilijnego karpia, zapewni w przyszłości  dużo  kasy.
<img class=" <img class="
 Usłyszane pierwsze imię męskie na imprezie, to  w przyszłości imię Twojego męża.
 W tym dniu,absolutnie nie wolno sprzątać, porządek wygania z naszegoo domu dobrego ducha,i szczęście.
<img class=" <img class="
       Do północy tego trzeba załagodzić i "wyprostować" wszystkie nasze nieporozumienia i niesnaski.
  Gwieździste sylwestrowe niebo, zapewni sprzyjającą pogodę przez cały rok.
  Nowa bielizna, koniecznie z metką- tego  dnia, szczególnie piękny wygląd, wróży powodzenie u płci przeciwnej w następnych miesiącach.
<img class="
<img class="
<img class="
<img class="
<img class="  
<img class="
<img class="  kiedy="" zegar="" wybije="" północ,="" wówczas="" najstarsza="" osoba="" w="" rodzinie="" szeroko="" otwiera="" okno="" lub="" drzwi,=""  zaprasza="" do="" środka="" nowy="" rok="" i="" domowi="" życzliwe="" duchy,="" któremu="" ustępuje="" stary="" zaszłe="" już=""  ="" historie.
  Jest też wróżba z lampką szampana. Duże bąbelki, chaotycznie poruszające się w  kieliszku     zapowiadają rok przemian, wypadków i romansów. Eleganckie, drobne i unoszące się równymi        łańcuszkami do góry, zwiastują zdrowie oraz pogodne dni w życiu rodzinnym. Jeśli łańcuszki krzyżują    się, to nie należy szastać pieniędzmi.
Nowy Rok witają ludzie na całym świecie, niezależnie od kultury, statusu, czy religii. Jednak    w wielu zakątkach naszego globu występują odmienne zwyczaje, tradycje czy obrzędy. 
  W Japonii o północy można usłyszeć 108 uderzeń dzwonów dobiegających z buddyjskich świątyń, ich     dźwięk ma uwolnić ludzi od złych mocy. Długowieczność oraz szczęście zapewniają kadomatsu, czyli     ornamenty z sosny, śliwy lub bambusa, którymi ozdabia się drzwi oraz bramy.
  Hiszpanie zgodnie z tradycją wychodzą o północy na rynek, aby zjeść 12 winogron w rytm uderzeń     zegara. Z każdym uderzeniem trzeba zjeść jedno winogrono, najlepiej stojąc na lewej nodze, by prawą    wejść w nowy rok. Dodatkowo winogrona trzeba popić lampką szampana,do której wrzucono złotą     biżuterię. Dobrobyt przynosi też trzymany w dłoni, w trakcie uderzeń zegara, banknot koloru     zielonego. Można również włożyć ząbek czosnku do portfela.
  Włosi natomiast żegnają stary rok, mając na sobie czerwoną bieliznę. Ma ona przynieść szczęście, 
a samotnym kobietom pomóc w znalezieniu męża.Przed północą każdy mieszkaniec Włoch powinien zjeść      porcję zupy lub potrawki z soczewicy,która symbolizuje pomyślność i dobrobyt.
W Brazylii wiele osób zakłada białe stroje, które mają przynieść szczęście i pokój w Nowym Roku. Na    wszystkich plażach w Brazylii, dzień przed sylwestrem mieszkańcy wypuszczają na morze łodzie           z podarkami dla bogini Yemanji i wrzucają w fale bukiety białych kwiatów.
  W Ekwadorze jest zwyczaj szycia kukieł zwanych Años Viejos (stare lata). Przypominają prawdziwe  postacie – np. znanych polityków lub wydarzenia z kończącego się roku. O północy Ekwadorczycy       podpalają kukły, co ma być symbolem pożegnania starego roku i przywitania nowego. Nie wiem jak wam,    ale mi sie spodobał ten obyczaj. 
  Filipińczycy najchętniej spędzają sylwestra przy uroczystej kolacji. 12 okrągłych owoców, jakie    powinny być w tym czasie na stole, symbolizuje wszystkie miesiące w roku. Ludzie wierzą, iż okrągłe    przedmioty przynoszą szczęście, dlatego zakładają w sylwestrową noc stroje w koliste wzory.
  Duńczykom obyczaj, każe tłuc niezliczone ilości talerzy – co zwiastuje  dużą liczbę przyjaciół,     oraz o północy często zeskakują z krzeseł, by „skocznie” wejść w Nowy Rok!
  Zwyczaje ,obyczaje swoją drogą,natomiast szampańska zabawa swoją drogą.
  W tym roku Nowy Rok przywitam z przyjaciółmi na balu.Po raz pierwszy w życiu.Wiem ,że spędzę piękny  czas i wszystkim Wam  życzę podobnie. Zdrowia i fantastycznej zabawy wśród najbliższych, i nie tylko. 
 
 
                         

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s