Kategorie
Blog

Nasze dzieci kochane


   
<img class=" <img class="
<img class=" próbuję="" sama="" sobie="" odpowiedzieć="" na="" bardzo="" ważne="" pytanie-=""  
  jakim prawem sąd za matkę decyduje, czy matka da sobie radę i czy potrafi sama wychować swoją córkę?
Reportaż opublikowany w TVP- Info w dniu 22.10, dotyczyŁ zwyczajnej kobiety, tyle że  (dla mnie bardzo istotne) poruszającej  się  na wózku. Mogłaby być sąsiadką każdego z nas.
  Trudno jest   dotrzeć do szczegółów sytuacji Pani Joanny,ale jestem w szoku, jak dzisiaj nasze prawo „chroni i pomaga” dorosłym niepełnosprawnym osobom.
Bohaterka programu została szczęśliwą mamą.Po narodzinach dziecka szpital sam wydał opinię, że matka nie poradzi sobie w opiece nad  dziewczynką. M.in. na tej podstawie oraz po wydaniu opinii przez ośrodek pomocy społecznej, sąd   rejonowy nakazał oddanie dziecka rodzinie zastępczej. (na jakiej podstawie?)
Dotarłam do oświadczenia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. Jego prezes tłumaczy, że pod   koniec września sąd zwrócił się do MOPS z prośbą o zorganizowanie całodobowej opieki dla pani  Joanny.
<img class=" Nie otrzymał jednak odpowiedzi. Po kolejnej prośbie MOPS poinformował sąd, że nie ma   możliwości  zapewnienia kobiecie takiej pomocy. Wtedy sędzia wydała postanowienie, w którym jest   mowa o   umieszczeniu  dziecka w rodzinie zastępczej. Sąd uznał, że zachodzi potrzeba    natychmiastowej   interwencji z uwagi na  zagrożenie dobra dziecka. Sąd stwierdził, że w obecnej   sytuacji  zdrowie i życie  małoletniej jest poważnie zagrożone, albowiem zarówno matka dziecka, jak   i  pozostali domownicy nie są  w stanie samodzielnie i aktywnie sprawować opieki nad małoletnią. Zaznaczono, że w przypadku  zmiany okoliczności, sąd rozważy zmianę decyzji.Życie swoje a prawo swoje.
<img class="
<img class=" przepisy="" mówią="" inaczej.ratyfikowana="" przez="" polskę="" konwencja="" onz="" o="" prawach="" osób="" niepełnosprawnych="" ,zobowiązuje="" kraj="" do="" niedyskryminowania="" z="" niepełnosprawnościami="" w="" pełnieniu="" nie="" funkcji="" rodzicielskich,czyli="" każda="" osoba="" niepełnosprawnością,="" bez="" względu="" na="" jej="" rodzaj,="" ma="" takie="" samo="" prawo="" realizacji="" się="" roli=""  rodzica,="" jak="" każdy="" inny="" człowiek.jednak="" chwili="" obecnej="" polsce="" istnieje=""  odpowiedni="" system="" wsparcia="" rodzin="" niepełnosprawnością="" –="" jedynym="" dostępnym="" dla="" sądu="" wyjściem="" było="" odebranie="" dziecka="" niepełnosprawnej="" matce.pewnikiem="" jest="" to="" ,że="" brakuje="" asystentów="" osobistych="" niepełnosprawnością.
Mimo fizycznej niepełnosprawności matka otacza wielką miłością swoją 5-miesięczną córeczkę  i za nic w świecie nie chce oddawać jej do pogotowia rodzinnego.
<img class=" Jeśli matka kocha i troszczy się o dziecko, to żaden sąd nie powinien go jej odbierać. Obowiązkiem państwa jest udzielanie w takich sytuacjach wsparcia, a nie straszenie odebraniem dziecka 
<img class=" -to słowa  Ministra Sprawiedliwości.
<img class=" <img class="             
Czy takim maluszkom, pomimo trudności z jakimi borykają się na co dzień ich rodzice, nie  będzie jednak lepiej z nimi, niż w domu dziecka czy pogotowiu opiekuńczym? Czy to nie miłość, więź   i poczucie bliskości jest najważniejsze, aby dziecko rozwijało się prawidłowo i było szczęśliwe?
 Czy mama na wózku jest gorsza od matki nadużywającej alkohol, której nie zabiera się dzieci, dopóki  nie stanie im się ewidentna krzywda, wymagająca interwencji policji i lekarzy?
Ponownie trochę przepisów.  W sytuacji, gdy rodzina jest zagrożona dysfunkcjami, niewydolna wychowawczo,powinna mieć zapewnioną   pomoc ze strony instytucji państwowych, ukierunkowaną na przezwyciężenie trudności  i usamodzielnienie, poprzez wskazanie sposobów wyjścia z kłopotów i odpowiednie wsparcie materialne  (Polityka prorodzinna państwa. Program, 2000, s. 32). Celem polityki prorodzinnej państwa z  punktu widzenia ochrony dobra dziecka, powinno być wspieranie i edukacja rodzin w celu nabycia przez nie umiejętności wychowawczych. Tylko wówczas bowiem będzie mogło ono pozostać w rodzinie.
Moim zdaniem pani Joanna dzięki nagłośnieniu w mediach otrzyma pomoc pod każdym względem.
Mało tego stała się wzorem dla każdego z nas,jak należy zwyciężać w boju z przepisami o miłość, bezpieczeństwo i szczęście najbliższych.
<img class="
<img class="  
 
 
 

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s