Kategorie
Blog

Nietypowe dyscypliny olimpijskie.


<img class="
<img class="

Ponownie zapłonął  znicz olimpijski,tym razem w Rio de Janeiro.Przybywa dyscyplin coraz bardziej oryginalnych, warto jednak zajrzeć do archiwum igrzysk,gdzie w karty historii  wpisali się zwycięzcy dość dziwnych a nawet śmiesznych  sportów.                  
<img class=" Strzelanie do żywych gołębii (zawody odbyły się tylko raz), okazało się sportem mało humanitarnym.
Zawody w pojedynkowaniu się.Przypominały obrazy z dzikiego zachodu,rywale stali na wprost siebie z pistoletami i wygrywał ten ,który trafił rywala w twarz.Używano naboii z wosku.
<img class="
<img class=" <img class="
Pływanie synchroniczne- solo.Sprzeczne i wykluczające się wzajemnie już w nazwie "solo" i "synchroniczne" tzw.oksymoron. Zawodnik  poruszał się w wodzie w synchronizacji  z  muzyką brzmiącą z głośników.
<img class=" ciekawe="" jak="" słyszał="" dżwięki="" będąc="" pod="" wodą?=""  

Dryfowanie.Mało emocjonująca dyscyplina ,uczestnik z zanurzoną twarzą utrzymywał się jak najdłużej w bezruchu.
<img class="
<img class=" <img class="
Przeciąganie liny lub wspinanie się po linie, dzisiaj bardziej  podwórkowe sporty.
Sport w dziełach sztuki,to również dyscyplina olimpijska,gdzie wręczano medale artystom malarzom ,rzeźbiarzom itp.
Z nieskończenie wielkiego zbioru ,wybrałam kilka ciekawostek. 
<img class="  =""  w="" pierwszych="" igrzyskach="" nowożytnych="" udział="" brali="" jedynie="" mężczyźni,kobiety="" miały="" zakaz="" wstępu="" nawet="" na="" widownię.
<img class="      Na jednej z imprez nagrodami były, nie medale a jedynie  różne gadżety typu parasole, buty itp.
<img class="  =""  po="" raz="" pierwszy="" transmitowano="" w="" mediach="" olimpiadę="" berlinie="" 1936roku.
     W 1948 roku-w Londynie organizatorzy obawiali się o zapewnienie prowiantu, jedzenie było reglamentowane.Dobrym i skutecznym rozwiązaniem była wzajemna pomoc i tak np.Amerykanie-statkiem sprowadzili około 1000 ton mięsa  ,Duńczycy zapewnili wagon kurzych jaj,Czesi wodę mineralą,Holendrzy 100 ton owoców.
     Debiut igrzysk olimpijskich na kontynencie azjatyckim odbył się w Japonii  w Tokio i przeszedł do historii jako perfekcyjnie zorganizowany i przeprowadzony. Po raz pierwszy też oglądane były przez „cały świat”,bowiem transmisje telewizyjne za pośrednictwem satelity trafiły do przeszło 600 mln. mieszkańców globu. 
    Jedną z olimpijskich niezwykłych  postaci  była 16-letnia Betty Robinson. Trafiła do ekipy USA po niespełna czterech miesiącach treningu, a mimo to wygrała bieg na 100 m. Trzy lata później Robinson miała wypadek
<img class=" samolotowy, ciało jej przewieziono do kostnicy. i dopiero tam zorientowano się, że kobieta żyje. Po 7 tygodniach odzyskała przytomność, chodzić uczyła się od nowa przez 2 lata. Wróciła do sportu i po osimiu latach
<img class=" na="" igrzyskach="" w="" berliniew="" roku="" 1936="" zdobyła="" swój="" drugi="" złoty="" medal="" sztafecie="" 4×100="" m. 
Sama nie zaliczam się do wiernej fanki sportu,kibicuję jedynie naszej Kadrze Narodowej , jednak z wielkim zainteresowaniem poszukiwałam   innych informacji o igrzyskach. Polecam.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s