Kategorie
Blog

Oszczędny NFZ


Wydawnictwo termedia.pl zamieściło kilka dni temu na swojej stronie bardzo ciekawy artykuł. Autor – dr n. med. Tomasz Dzierżanowski – w interesujący sposób odniósł się do podejścia Narodowego Funduszu Zdrowia do finansowania medycyny paliatywnej. Swój artykuł zatytułował: NFZ żeruje na dobroduszności społecznej. Przewrotnie. Używa słowa „żeruje”, które ma pejoratywne znaczenie, aby już samym tytułem zaintrygować czytelnika.
<img class="
Sam artykuł odnosi się do finansowania przez NFZ medycyny paliatywnej. Dr Dzierżanowski zwraca uwagę na fakt, że płatnik, widząc, jak dzięki datkom, czy fundacjom działają hospicja, celowo zmniejsza wysokość kontraktów zawieranych na opiekę paliatywną.
<img class="
Owszem, jest to, w dobie starzejącego się społeczeństwa, coraz ważniejsza gałąź medycyny. Jednakże odnoszę wrażenie, że sam temat nie dotyczy tylko medycyny paliatywnej. To samo możemy powiedzieć o wielu innych specjalizacjach. Dlaczego, choć przez całe życie płacimy podatki, w przypadku ciężkiej choroby, musimy prosić o wsparcie fundacje. Często przecież widzimy w telewizji spoty, w których występują chore dzieci proszące o wpłaty na tą i czynną fundację. Dobrze wiemy, że niektóre specjalistyczne operacje wykonywane są poza granicami Polski tylko i wyłącznie dzięki sponsorom.
<img class=" Uważam, że dr Dzierżanowski poruszył bardzo ważny temat i ktoś powinien się nad tym głęboko zastanowić.

<img class="

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s