Kategorie
Blog

Lepsze czasy dla studentów


Dwa dni temu weszła w życie nowelizacja ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym”. Wiele osób, które rządne są wiedzy, śledziło prace nad nią z zapartym tchem. Dlaczego? Przede wszystkim znosi ona odpłatność za drugi kierunek studiów. Dzięki temu młodzi, ambitni ludzie będą mogli bez dodatkowych kosztów zdobyć dwa fakultety.
<img class="
<img class=" źródło:="" studentnews.pl
Kolejną ważną sprawą jest wprowadzenie trzymiesięcznych praktyk zawodowych. Pozwolą one już podczas studiów w sposób praktyczny utrwalić wiedzę zdobytą na wykładach. Ponadto umożliwią młodzieży rozpoznanie rynku pracy, czy nawiązanie kontaktów zawodowych na przyszłość.
<img class="
<img class=" źródło: polskieradio.pl foto: Glow Images/East News
Zrobiono również w tej nowelizacji ukłon w stronę osób dorosłych, chcących pogłębiać swoją wiedzę, albo przebranżowić się. Zgodnie z nowymi zapisami w ustawie uczelnie będą mogły zaliczać na poczet studiów wiedzę uzyskaną podczas pracy zawodowej lub w trakcie przebytych kursów.
<img class="
<img class=" fot.="" ©istock="" lisafx
Uważam, że wszystkie zmiany wprowadzone w ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” pozytywnie wpłyną na wykształcenie i to nie tylko młodych ludzi.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s