Kategorie
Blog

Rodzina, czy praca – co jest ważniejsze?


W końcu nastały upały, na które wszyscy czekaliśmy. Niestety,  co roku  jak bumerang wraca temat pozostawianych w nagrzanych samochodach dzieci lub zwierząt. Coraz więcej pojawia się w mediach spotów przestrzegających ludzi przed konsekwencjami takiego postępowania. Niestety nie do wszystkich to dociera. Od wczoraj wszędzie z dużo większym natężeniem mówi się o tym temacie. A stało się to za sprawą śmierci 3 letniej dziewczynki pozostawionej przez 8 godzin w nagrzanym samochodzie.
<img class=" Ja jednak nie chcę powtarzać za innymi portalami, do jak niebezpiecznie wysokiej temperatury nagrzewa się wnętrze samochodu postawionego na słońcu. Chciałabym się przy okazji tragedii, jaka rozegrała się w Rybniku, zwrócić uwagę na zupełnie inny temat.
<img class=" analizując="" całe="" to="" wydarzenie="" dochodzę="" do="" wniosku,="" że="" coś="" niedobrego="" dzieje="" się="" na="" naszym="" rynku="" pracy.="" pracownicy="" żyją="" w="" stresie,="" robią="" za="" wolno="" i="" mało.="" bardzo="" często="" muszą="" być="" 100%="" dyspozycyjni="" wielu="" przypadkach="" ich="" godziny="" pracy="" zdecydowanie="" nie="" pokrywają="" z="" godzinami="" zapisanymi="" umowie.="" niejednokrotnie="" nawet="" po="" opuszczeniu="" zakładu="" odbierać="" służbowe="" telefony,="" czy="" pilnie="" wykonywać="" jakieś="" zestawienia="" raporty="" dla="" przełożonego.
<img class=" Tak też mogło być w tym przypadku. Niewykluczone, że ojciec tragicznie zmarłej dziewczynki został pilnie wezwany do firmy i tam zasypany obowiązkami. Prawdopodobnie nawał obowiązków sprawił, że zapomniał o swojej córeczce. Bardzo żal mi tego człowieka, ponieważ nie wiem, czy kiedykolwiek zdoła się podnieść po tej tragedii.
<img class=" najwyższy="" czas="" zatrzymać="" się="" na="" chwilę="" i="" zastanowić,="" czy="" warto="" stawiać="" pracę="" miejscu="" pierwszym.="" przecież="" zapominamy="" przy="" tej="" okazji="" o="" rodzinie.="" najczęściej="" nie="" mamy="" czasu="" dla="" najbliższych,="" ale="" jak="" widać,="" czasami="" może="" to="" skończyć="" tragicznie.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s