Kategorie
Blog

Tragedia pod Chełmnem


Jak można zapobiec takim tragediom, jak ta, która w minioną niedzielę wydarzyła się w Klamrach koło Chełmna?  Są dwa aspekty tej sprawy.
Pierwsza to fakt, że dzieciaki, w wieku 13-16 lat, o tak późnej porze pozbawione były opieki dorosłych.  Jak wynika z doniesień prasowych, bawiły się tuż przed wypadkiem na ognisku zorganizowanym na terenie gospodarstwa rodziców jednego z chłopców. Dlaczego zatem nikt z dorosłych nie zauważył, że w środku nocy dzieci postanowiły zrobić sobie przejażdżkę samochodem? Czy powinien być ustawowy nakaz chowania kluczyków przed nieletnimi? Bo niestety nie jest to odosobniony przypadek, kiedy to młody człowiek bez prawa jazdy siada za kierownicą.
<img class="
<img class=" źródło: PAP / Tytus Żmijewski
<img class="  
Drugi aspekt, to drzewa przy drogach. W 100% zgadzam się z Krzysztofem Hołowczycem, że powinno się je wszystkie wyciąć. Tu z pewnością odezwie się rzesza ekologów, którzy będą próbowali mnie zakrzyczeć. Ale jedno jest pewne. Zbyt dużo nieszczęść spowodowały drzewa rosnące tuż przy drodze.  Na przykład przez lata na trasie Lębork – Godętowo, a jest to długa prosta droga, wyrósł las krzyży na rosnących przy drodze drzewach. Na szczęście już ładnych parę lat temu ktoś poszedł po rozum do głowy i wszystkie te drzewa wycięto. Natychmiast spadła liczba śmiertelnych wypadków na tej trasie.
<img class=" Zadałam dziś wiele pytań. Mam nadzieję, że macie swój głos w sprawie nieletnich za kierownicą. A właściwie co zrobić, żeby nie mieli tak łatwego dostępu do samochodów dorosłych. Bo moim zdaniem to dorośli tu ponoszą największą winę. Interesuje mnie również Wasze zdanie na temat drzew przy drogach. Mnie ten temat dotyka osobiście, ponieważ sama jestem ofiarą zderzenia z jednym z nich.
<img class="
<img class=" fot.="" freeimages.com

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s