Kategorie
Blog

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych


Jako dziennikarka obywatelska, a jednocześnie osoba niepełnosprawna, postanowiłam poruszyć dziś temat rodziców, którzy ostatnio protestowali w Sejmie . Ludzie ci musieli zrezygnować z pracy zawodowej, ponieważ na co dzień zajmują się dziećmi wymagającymi całodobowej opieki. Nie są przez to w stanie zarabiać na życie, a przede wszystkim na odpowiednia rehabilitację swoich pociech. A ta, jak wiadomo, sporo kosztuje. Dostają wprawdzie dodatek rehabilitacyjny, ale jego wysokość jest, kolokwialnie mówiąc, śmieszna. Kwota 620-820 zł miesięcznie to zdecydowanie za mało, aby zapewnić dziecku (często jest ono dorosłym człowiekiem), godne warunki.
<img class="
Jeden z protestujących w sejmie rodziców / fot. Radek Pietruszka / źródło: PAP
Wbrew pozorom osoba niepełnosprawna jest często dużo droższa w utrzymaniu, niż ta w pełni sprawna. Z reguły skazana jest przez całe swoje życie na zażywanie lekarstw, czy korzystanie z jednorazowych materiałów higieny osobistej. Do tego bardzo często dochodzi specjalistyczna dieta, czy aparatura podtrzymująca funkcje życiowe.
<img class=" Rząd do tej pory udawał, że nie widzi problemu. Plany podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego pozostawały przez ostatnie lata czczymi obietnicami. Dlatego rodzice powiedzieli dość i zdecydowali się na radykalne kroki. Ich desperacja doprowadziła do tego, że w pewnym momencie zaczęli nawet koczować z dziećmi w Sejmie, czego osobiście nie pochwalam. Na szczęście po dwóch tygodniach osiągnęli wstępne porozumienie i rozjechali się do domów.
<img class=" ja="" jednak="" nadal="" stawiam="" wam,="" moi="" drodzy="" czytelnicy,="" pytanie:="" czy="" kwota,="" którą="" zaproponował="" premier="" jest="" wystarczająca?="" nawet="" te="" 1300="" zł="" netto,="" jakie="" docelowo="" otrzymają="" rodzice="" w="" 2016r.="" to="" dużo,="" mało.="" jak="" się="" ma="" chociażby="" do="" diet="" poselskich?="" albo,="" nie="" bardziej="" opłaca="" być="" rodziną="" zastępczą,="" niż="" dbać="" o="" własne,="" niepełnosprawne="" dziecko?
<img class="
źródło: demotywatory.pl

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s