Kategorie
Blog

Modna inwalidka


„Wysokie obcasy” z 08.03.2014r. poruszyły ważny dla mnie temat, a mianowicie podejście Polaków do mody dla niepełnosprawnych.
<img class=" Bohaterkami artykułu są trzy dziewczyny, które wbrew przyjętym stereotypom bardzo uważnie dobierają wkładane na siebie ubrania. Pomimo swoich chorób, które m.in. posadziły je na wózkach inwalidzkich, lubią dopasowane, eleganckie ubrania i buty.  Zamiast, zgodnie z opinią większości nosić wygodne dresy i tenisówki, zakładają spodnie – rurki i buty na obcasach. Wiele osób to dziwi i mówią o tym głośno. Spotyka się to rzecz jasna z buntem ze strony niepełnosprawnych. My także chcemy się podobać innym!
<img class="
Moda jest jednym z moich zainteresowań. Uwielbiam buszować w sklepach odzieżowych. Ale i ja spotykam się bardzo często z trudnościami podczas zakupów. Rozumiem zatem rozgoryczenie bohaterek artykułu. Czasami wydaje mi się, że brakuje dla nas rozmiarów, a w niektórych przypadkach ubrania są po prostu niedostosowane.
<img class=" Nawet jeśli ktoś pomyśli o ubraniu dla osób na wózkach, to z reguły projekty  te są nieatrakcyjne. Dlaczego? Czy niepełnosprawni muszą wyglądać nieciekawie? To nasze ciała są nieco inne, bo zmienione przez chorobę lub wypadek. Ale w naszych głowach nadal jesteśmy pełnosprawnymi ludźmi i nie zgadzamy się na pozbawianie nas takich drobnych przyjemności. Jedni dobierają torebkę pod kolor butów, a dla nas czasami ogromną przyjemność sprawia dopasowanie do koloru butów szprych w wózku inwalidzkim.
<img class=" mam="" nadzieję,="" że="" większość="" z="" moich="" czytelników="" to="" rozumie.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s