Kategorie
Blog

Szafiarki


Nie chcąc komentować tego, co dzieje się na dzisiejszej scenie politycznej, postanowiłam zająć się bliskim mi tematem, a mianowicie modą. Przyjrzałam się modnym ostatnio blogom prowadzonym przez szafiarki, czyli osoby prezentujące w internecie swoją prywatną kolekcję strojów.
Na pomysł prowadzenia bloga o takiej właśnie tematyce pierwsza wpadła w 2005r. Cory Kennedy. W Polsce pierwszą aktywność modowych blogów zaobserwowano w 2007 roku. Pojawiła się wówczas Szafa Sztywniary (https://szafasztywniary.blogspot.com/) i to właśnie na niej po raz pierwszy zostało użyte określenie „szafiarka”. W chwili obecnej takich blogów, forów i portali internetowych jest ponad tysiąc.
<img class=" Są to miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ograniczają się jedynie do pokazywania kolekcji autora bloga, Choć często, na potrzeby sesji fotograficznej autorka bloga pożycza niektóre części garderoby, od innych. Dzisiejsze szafiarki przedstawiają kolekcje różnych firm. Często na ich stronach są przedstawiane akcje promocyjne producentów markowych ubrań i obuwia. Topowe polskie strony szafiarek, takie jak https://www.honorata-skarbek.com czy https://glamourina.pl rozwinęły się na tyle, że w chwili obecnej projektują już własne kolekcje, czy nagrywają płyty.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s