Kategorie
Blog

Bajki samograjki sezon 2013


W minioną niedzielę miała miejsce premiera II części sztuki „Bajki samograjki”.  Pierwsza część, która wystawiona była na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego rok temu, opisana została przeze mnie na antybarierze we wrześniowym wpisie z roku 2012.
Jak w roku ubiegłym, tak i tym razem na scenie stanęli amatorzy, ale za to jacy! Oprócz  prezydenta Koszalina grającego pana Twardowskiego, sekretarza miasta w roli księcia oraz senatora, jako Lucyfera, w obsadzie spektaklu znalazło się wiele osób z koszalińskiego szpitala wojewódzkiego. Dyrektor zagrała przekupkę, ordynator oddziału dziecięcego – wróżkę, a pielęgniarce oddziałowej tegoż oddziału przypadła rola Śpiącej Królewny.  Zaangażowanie personelu szpitala było ogromne, ponieważ spektakl miał charakter charytatywny.  Wpływ z biletów – cegiełek wydany zostanie na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do leczenia dzieci leżących w szpitalu.
<img class="
<img class="

<img class=" Przedstawienie było zlepkiem trzech bajek: Pchły Szachrajki, Królewny Śnieżki i Czartowych sprawek. Publiczność ponownie dopisała. Wszyscy żywiołowo reagowali i miałam wrażenie, że dorośli na chwilę ponownie stali się dziećmi. Większość z nich na pewno pamięta te bajki ze swojego dzieciństwa.
<img class="
<img class="
<img class=" Uważam, że jest to akcja godna rozpowszechnienia. Szczytny cel połączony ze "znanymi" amatorami daje naprawdę fantastyczny efekt.

<img class="
<img class="
<img class="  

<img class="  
 

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s