Kategorie
Blog

DZIŚ – WOLNOŚĆ SŁOWA CZY…?


Dzisiaj poruszę temat z własnego zawodowego podwórka, tj. dziennikarstwa. Ostatnio na stronie „To co ważne” wpadł mi w oczy artykuł pt. „Oświadczenie Towarzystwa Dziennikarskiego: Jesteśmy zaniepokojeni łamaniem przez wydawców zasady solidarności”.
 
<img class="
tocowazne.pl
Omawiane przypadki pokazują przykłady „świetnej współpracy” jaką dzisiaj próbują praktykować wydawnictwa. Jak świat długi i szeroki wydawnictwo współpracujące z autorem tj. dziennikarzem, publicystą czy redaktorem, który poruszał niewygodny temat w każdej dziedzinie życia, wspólnie ponosiło wszelkie konsekwencje (również prawne). publikacji danego artykułu. Dzisiaj okazuje się taki układ jest niewygodny czy też za drogi?! Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Wydawnictwo woli ułożyć się z zainteresowanymi, i dobrze zarobić. Autora publikacji natomiast zostawić samemu sobie i wiadomo , że bez wsparcia i opieki prawnej nie ma on raczej szans na wybronienie się w sądzie.
<img class=" Gdzie się podziały niepisane zasady koleżeńskiej solidarnej postawy, moralny obowiązek wydawcy do autora o wzajemnej uczciwej współpracy?!. Czyżby i w tej dziedzinie życia jakim są media, tzw. czwarta władza wdziera się prywata i interes własny?!
<img class=" do="" czego="" to="" prowadzi?
<img class=" Wolność słowa czy kontrolna funkcja mediów stoi pod wielkim znakiem zapytania? Który z zawodowych autorów odważy się na publikację tematu, który jest niewygodny, poruszy tzw. „brudne” sprawy czy też ujawni prawdę nie do końca wygodną. Bez mocnego każdego wsparcia ze strony wydawcy nikogo z nas na to nie będzie stać.
<img class=" jaka="" przyszłość="" czeka="" nas="" czytelników?="" publikacje="" łatwe,="" miłe="" i="" przyjemne,="" które="" nie="" szukają="" problemów.="" pomogą="" a="" szczególnie="" zaszkodzą.="" mam="" wrażenie,="" że="" tak="" naprawdę="" zaczynamy="" tego="" doświadczać.
<img class=" Polecam ten artykuł do przeczytania właściwie wszystkim. W dzisiejszych czasach problem „świetnej współpracy” może dotyczyć każdego, kto pracuje w jakiejkolwiek korporacji.
<img class=" pozdrawiam="" i="" czekam="" na="" dyskusję.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s