Kategorie
Blog

PROJEKT – DAR-e Learning


Trochę za późno dowiedziałam się o wspólnych warsztatach związanych z projektem DAR-e Learning. Nie mogłam uczestniczyć w zajęciach, ale za to dotarły do mnie materiały, które w niewielkim stopniu, ale zawsze pozwoliły mi zapoznać z problematyką poruszaną w tym projekcie.
Dofinansowany jest z programu „Uczymy się przez całe życie” oraz wkład finansowy czterech europejskich znakomitych ośrodków akademickich tj:
1.Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
<img class=" 2.Uniwersytet Piotra i Marii Curie w Paryżu
<img class=" 3.uniwersytet="" karola="" w="" pradze
<img class=" 4.Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach
Instytucje te tworzą konsorcjum projektu DAR-e Learning. Funkcjonują w nich biura ds. osób niepełnosprawnych. Ich wiedza i doświadczenie w wsparciu edukacyjnym studentów niepełnosprawnych są bazą tego kursu, który uwzględnia wszystkie ważne aspekty dla uczących się i tych którzy uczą.
<img class=" Jest kierowany do nauczycieli akademickich( właściwie do wszystkich nauczycieli) pozwala im poszerzyć kompetencje zawodowe w zakresie nowoczesnych metod kształcenia osób niepełnosprawnych i ich funkcjonowania w życiu społecznym. Pozwoli i ułatwi w przyszłości wspólną pracę z osobami niepełnosprawnymi.
<img class=" w="" projekcie="" tym="" uczą="" się="" wszyscy="" siebie="" nawzajem.="" poznawane="" są="" potrzeby="" wynikające="" z="" rodzaju="" i="" stopnia="" niepełnosprawności.="" dąży="" do="" tworzenia="" lepszego="" społeczeństwa="" opartego="" na="" wiedzy,="" których="" nie="" wyklucza="" nikogo="" jakiegokolwiek="" powodu.
<img class=" Okazuje się , że w większości uczelni europejskich nie ma podziałów , funkcjonują całe społeczności wraz z osobami, które mają specyficzne indywidualne potrzeby. Ważna jest świadomość tych potrzeb przez osoby sprawne oraz znajomość sposobów realizacji.
<img class="
<img class=" fot.="" jerzy="" sawicz
W każdym demokratycznym państwie, wszyscy wobec prawa są równi.
<img class=" Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, ratyfikowana ostatnio przez obecnego Prezydenta RP może w znacznym stopniu polepszyć sytuację osób z niepełnosprawnością. Mam nadzieję, że moją również. szkolenia w tym projekcie mają charakter treningu grupowego. Podstawą są różnorodne techniki pracy, oparte na aktywnym wykorzystaniu doświadczeń poszczególnych uczestników tj. studentów i wykładowców. Zastanawiam się dlaczego nie wzięto pod uwagę obecności asystentów osób niepełnosprawnych. Na swoim przykładzie wiem, że ich wiedza może w dużym stopniu jeszcze bardziej ułatwić współpracę. Towarzyszą nam na co dzień, również w zajęciach edukacyjnych poza szkołą.
<img class=" osobiście="" miałam="" wielkie="" szczęście="" trafić="" na="" grupę="" ludzi,="" doskonale="" odnajdujących="" się="" w="" tak="" indywidualnych="" warunkach="" nauki,="" jakich="" potrzebowałam.="" wszyscy="" zdaliŚmy="" piĘĆ!="" aktualnie="" jestem="" świeżo="" upieczoną="" licencjonowaną="" dziennikarką,="" jednak="" moje="" plany="" ,życiowe="" i="" zawodowe="" sięgają="" dalej.="" przyszłości="" osiągnąć="" tytuł="" magistra="" podjąć="" pracę="" zawodzie.="" kilkanaście="" lat="" temu="" byłoby="" to="" niemożliwe.="" dzisiaj="" tak!="" małymi="" kroczkami="" osiągam="" sukcesy.
<img class="
<img class=" fot.="" jerzy="" sawicz
Cieszę się bardzo z powstania tego projektu, jest to nowy program, wdrażany w życie polskiego społeczeństwa. Obejmuje większość niesprawności tj. wzrokową, słuchową, ruchową czy psychiatryczną oraz wiele innych bardziej indywidualnych. Mam nadzieję że z czasem obejmie całe szkolnictwo w Polsce. Jestem optymistką, wiem, że się uda. Przecież w końcu to dla dobra nas wszystkich. CHCIEĆ TO MÓC.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s