Kategorie
Blog

Czas na podsumowanie EFF Integracja Ty i ja


Moje wcześniejsze deklaracje o recenzjach obejrzanych prze ze mnie filmów, niestety nie zostaną zrealizowane. Powodów jest dużo i uznałam, że to właśnie one staną się tematem mojego podsumowania festiwalu.
<img class=" Odniosłam wrażenie, że impreza została stworzona dla osób „nudzących się” tj. siedzących w domach bez żadnych obowiązków. Trwała od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-21.30. Organizatorzy z góry założyli, iż większość uczestników weźmie urlop wypoczynkowy?! Czy może jednak jesteśmy bezrobotni? Pomijam już nas wózkowiczów tj. niepełnosprawnych, ale nasi opiekunowie przecież muszą pracować z wiadomych i oczywistych powodów. Mimo wszystko musimy za coś żyć!

<img class="
<img class=" fot. mat. org
<img class="  
Z drugiej strony dobrze się stało, iż frekwencja była jaka była tj. raczej niska. Obszar, na którym odbywały się poszczególne imprezy był bardzo ograniczony. Przykładem niech będzie salka kinowa. Filmu pt. ”Dziewczyna z szafy”, który okazał się być najlepszym nie obejrzałam. Dlaczego? Najzwyczajniej nie zmieściłam się na widowni z powodu braku miejsc.
<img class=" Festiwalowi towarzyszyło mnóstwo imprez. Spotkania z bohaterami, medalistami olimpijskimi, czy też ludźmi znanymi ze szklanego ekranu. Owszem odbywały się, ale w jak różnych i jak odległych od siebie miejscach. Fizyczną zatem niemożliwością było moje chociaż chwilowe w nich uczestnictwo, czego niestety bardzo żałuję.
<img class="
<img class=" fot.  Radek Koleśnik
<img class="  
W dniu otwarcia festiwalu doszło do smutnego dla mnie incydentu. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wystawę fotograficzną, do której jedyna droga prowadziła po schodach. Tak było to pięć schodów, po których zostałam po prostu wciągnięta. Znowu ktoś nie pomyślał.
<img class=" Sam pomysł imprezy doskonały, godny podziwu i szczerych gratulacji. Zdążyłam obejrzeć kilka filmów, zobaczyć spektakle w wykonaniu wspaniałych ludzi, czy też posłuchać koncertu fantastycznej Natalii Sikory. Mimo wszystko mam spory niedosyt z powodu braku możliwości zobaczenia wszystkiego.
<img class=" może="" inny="" termin="" i="" miejsce="" festiwalu="" np.="" okres="" urlopowy="" albo="" chociaż="" weekend,="" zdecydowanie="" większy="" teren="" imprezy,="" nowiutka="" hala="" widowiskowo-sportowa,="" która="" spełnia="" wszystkie="" wymogi="" unijne="" związane="" z="" integracją="" zniknęły="" by="" końcu="" prześladujące="" nas="" ciągle="" progi="" bariery.

<img class=" <img class="
<img class=" fot. organizator
<img class="  
Mam nadzieję, że tych kilka uszczypliwych uwag nikogo nie urazi. Przecież właśnie chodzi o tę integrację. Zaczynamy organizować fantastyczne imprezy. Każdy z nas ma prawo w nich uczestniczyć, bez żadnych barier. Mimo wszystko planuję być stałą uczestniczką EFF Integracja Ty i ja, organizowanego w Koszalinie, bo wiem, że z roku na rok będzie pod każdym względem doskonalszy. Dziękuję za tegoroczne emocje. Czekam na kolejne.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s