Kategorie
Blog

Europejski festiwal filmowy – INTEGRACJA TY I JA Koszalin


Dnia 03 września br. miał miejsce koncert inaugurujący 10 festiwal filmowy INTEGRACJA TY I JA Koszalin. Zgromadził mnóstwo widzów zarówno niepełnosprawnych, jak i w pełni sprawnych.
<img class="
Na otwarciu gośćmi honorowymi byli nasi włodarze z prezydentem Piotrem Jedlińskim i senatorem Piotrem Zientarskim na czele. Fantastyczny koncert Pauliny Sikory i Michała Ziomka poprzedzony był krótkim wstępem opisującym historię festiwalu, widowiskiem bicyklowym, przedstawieniem Teatru Ruchu Balonik z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki oraz występem zespołu Big Band z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Zaprezentowany został również film Let’s animate&integrate.
<img class=" <img class="
Małym zgrzytem tej uroczystości był moment, kiedy to widzowie zostali zaproszeni na wystawę fotografii, dokumentującej historię festiwalu. Na drodze do sali, gdzie wyeksponowane zostały zdjęcia stanęło przede mną 6 schodów, bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Było to straszne faux pas ze strony organizatorów, tym bardziej, że moja wspinaczka po tych schodach (oczywiście dzięki pomocy mojego opiekuna), odbywała się w blasku fleszy. Widocznie wiele osób zauważyło to nieprzemyślane posunięcie osób organizujących festiwal. Mam nadzieję, że następnym razem, na festiwalu integrującym osoby niepełnosprawne, nie będzie schodów bez podjazdów.
<img class="
Pierwszy dzień festiwalowy zwieńczony był projekcją filmów konkursowych: Cień błękitu (reż. Carlos Lascano, Hiszpania, Francja 2011, 11 min.) oraz Nie zapomnij mnie (reż. David Sieveking, Niemcy 2013, 88 min.)
<img class=" Zapraszam gorąco do obejrzenia tego pierwszego obrazu oraz do podzielenia się ze mną swoimi odczuciami. Moim zdaniem ta krótka kreskówka ma bardzo ciekawe przesłanie.

<img class="
<img class="
<img class="

A SHADOW OF BLUE from Carlos Lascano on Vimeo.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s