Kategorie
Blog

Bójka w Gdyni – kto zawinił?


Kilka dni temu głośno było o bójce na gdyńskiej plaży. Stronami w tym zamieszaniu byli polscy kibice oraz meksykańscy marynarze. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Polskie media, bez żadnych dowodów znalazły winnych – oczywiście zostali nimi polscy kibice. Zaraz po zdarzeniu na pierwszych stronach gazet pojawiły się wpisy o polskich kibolach (samo to określenie już negatywnie nastawia czytelnika do tych ludzi).
Polski MSZ wystosował nawet pismo do meksykańskich władz, w którym wyraził ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją.
<img class="
źródło: trojmiasto.gazeta.pl
Ja jednak, za Maxem Kolonko zapytam, czy rzeczywiście wina leżała po stronie polskich kibiców? Czy może jednak obie strony były winne w równej mierze. A może największy problem stanowi prawo, które zezwala na wnoszenie na plaże szklanych butelek z piwem.
<img class=" Nie od dziś przecież wiadomo, że alkohol, zwłaszcza na plaży, jest przyczyną wielu nieszczęść. Pomijam już fakt wielu utonięć, które w większości spowodowane były wypitym wcześniej alkoholem. Ale wiadomo również, że bardzo często to właśnie alkohol wywołuje u ludzi agresję lub wyzwala tzw. „ułańską fantazję”.
<img class=" jako="" dziennikarz="" obywatelski="" uważam,="" że="" media="" powinny="" czasami="" zastanowić="" się="" dwa="" razy,="" zanim="" napiszą="" coś,="" co="" może="" kogoś="" skrzywdzić.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s