Kategorie
Blog

Europejski Festiwal Filmowy-INTEGRACJA TY i JA KOSZALIN 03 – 07.09.2013 r.


Wstyd!!! Mieszkam w Koszalinie i dotąd nie miałam zielonego pojęcia o tak ważnej dla wszystkich i dla mnie imprezie. Trochę mnie tłumaczy nieobecność w Koszalinie – w tym czasie jestem w Krakowie (kontynuuje studia dziennikarskie na UJ). Czas to nadrobić, okazja ku temu wyjątkowa. W tym roku jest obchodzony okrągły jubileusz tj. 10-lecie festiwalu. Termin mojego wyjazdu do Krakowa jest ustalony na koniec września (bronię swojej pracy licencjackiej), więc postanowiłam wziąć czynny udział w tej imprezie.
Trochę informacji o festiwalu. Główną ideą spotkań jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Do tej pory pokazano około 300 filmów każdej kategorii z całego świata, których bohaterami lub autorami są osoby niepełnosprawne, po obydwu stronach kamery filmowej. Jury ocenia filmy w trzech kategoriach:
  1. najlepszy film fabularny;
  2. najlepszy film dokumentalny;
  3. film amatorski tworzony przez osoby niepełnosprawne.
Tworzone obrazy ukazują zmagania z własnym losem, pokonywanie barier i odnajdowanie drugiego człowieka.
<img class=" W czasie trwania festiwalu odbywają się koncerty, wystawy, recitale i warsztaty, których twórcami są w większości osoby niepełnosprawne. Istotne są spotkania autorskie, które wzmacniają integrację. Nasuwa mi się pytanie do twórców festiwalu: skąd pomysł i dlaczego Koszalin?
<img class=" tegoroczny="" program="" festiwalu="" zapewnia="" od="" rana="" do="" późnej="" nocy="" moc="" wrażeń.="" więcej="" nie="" zdradzę!="" felietony="" z="" poszczególnych="" dni="" imprezy="" będą="" cyklicznie="" pojawiać="" się="" na="" moim="" blogu.="" udostępniona="" jest="" pełna="" lista="" filmów="" zakwalifikowanych="" konkursu:="" https:="" http://www.integracjatyija.pl="&quot; .="" przejrzałam="" treści="" obrazów,="" wszystkie="" są="" ciekawe,="" jednak="" ograniczę="" recenzje="" tylko="" naj…="" według="" moich="" kategorii.
<img class=" Wiem, że czekają mnie dni pełne wrażeń, nowej wiedzy i doświadczeń oraz nowych znajomości. Wiem, że wszyscy uczestnicy festiwalu, wyjadą z imprezy o wiele bogatsi (nie ma tu mowy o finansach). Jestem ogromnie wdzięczna organizatorom festiwalu, dają nam, osobom niepełnosprawnym, szansę wyjścia z ukrycia. Mało tego, wcale tam nie zamierzamy wracać!
<img class=" największym="" wyzwaniem="" dla="" mojego="" dziennikarskiego="" zawodowego="" życia,="" będzie="" przekaz="" (w="" najmniejszych="" szczegółach)="" was
<img class=" moi wierni czytelnicy. Dobrze, że mam swoją osobistą asystentkę, która już teraz deklaruje pomoc w pełnym zakresie.
<img class=" będzie="" się="" działo!="" czekajcie="" na="" wieści="" -="" pierwsze="" już="" 03.09.2013r.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s