Kategorie
Blog

Szkoła zawodowa, czy uczelnia?


Na portalu natemat.pl pojawił się ostatnio artykuł dotyczący przyczyny bezrobocia wśród młodych ludzi. W większości przypadków są to absolwenci wyższych uczelni.
I rzeczywiście, wygląda na to, że mamy w Polsce ogromny problem, ponieważ nie mamy tak zwanych fachowców. Młodzi ludzie preferują naukę w liceum, po którym idą na studia. Mało kto decyduje się na zawodówkę, czy technikum. Przez to mamy tysiące specjalistów np. od zarządzania i marketing, którzy nie mogą znaleźć pracy, bo nie ma tylu przedsiębiorstw, którymi mogliby zarządzać.
<img class=" Nie ma natomiast mechaników, hydraulików, czy kucharzy i piekarzy. Młodzież uważa, że pójście na studia jest sprawą prestiżową.
<img class=" ponieważ="" jestem="" osobą="" niepełnosprawną,="" moją="" rzeczywistością="" jest="" tak="" zwana="" rzeczywistość="" wirtualna,="" czyli="" internet.="" tu="" właśnie,="" na="" najpopularniejszym="" portalu="" dla="" osób="" szukając="" pracy="" –="" pracuj.pl,="" przejrzałam="" oferty="" w="" regionie="" zachodniopomorskim.="" okazuje="" się,="" że="" to="" głównie="" praca="" roli="" przedstawiciela="" handlowego="" przeróżnych="" branż.="" sporo="" również="" ofert="" specjalistów="" dziedzinie="" it.="" natomiast="" praktycznie="" nie="" ma="" propozycji="" psychologów,="" filozofów,="" czy="" od="" resocjalizacji.="" młodzież="" kończąca="" prawo="" też="" zawsze="" znajdzie="" pracę,="" chyba="" odpowiednie="" nazwisko.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s