Kategorie
Blog

Street workout – ciekawa forma wypoczynku młodych ludzi


Mając za oknem Sportową Dolinę, czyli miejsce przeznaczone do czynnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych, zainteresowałam się grupą młodzieży, która regularnie się tu spotyka i wyczynia na poręczach przedziwne akrobacje. Daniel, z którym dziś przeprowadzam wywiad, jest jednym z uczestników tych zajęć, fachowo nazywanych street workout.
Agata Krokosz: Co to jest street workout?
<img class=" Daniel: Jest to z angielskiego nazwa ulicznych treningów, z wykorzystaniem wszystkiego tego, na czym można poćwiczyć podciągnięcia, wymyk, odmyk, muscle up, wspieranie. Wykonać ćwiczenia akrobatyczne, w tym front lever, back lever.
<img class=" Agata Krokosz: Czy nie lepiej pójść po prostu na siłownię?
<img class=" Daniel: Siłownia jest dobra zimą, albo wtedy, kiedy np. pada deszcz. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są zdecydowanie zdrowsze. Do tego są to zupełnie inne ćwiczenia. Dominują tu wszelkiego rodzaju pompki, różnego rodzaju podciągnięcia oraz ćwiczenia akrobatyczne. Często ćwiczenia te wykonywane są zespołowo, a na to na siłowni nie ma miejsca.
<img class=" Agata Krokosz: Patrząc na to, co robią miłośnicy street workout-u zastanawiam się, czy te ćwiczenia są bezpieczne?
<img class=" Daniel: Na pewno są bezpieczniejsze niż siedzenie w parku, popijanie piwa i palenie papierosów (śmiech). A tak poważnie, to z pewnością niosą za sobą ryzyko otarć, czy siniaków, ale nie jest to sport niebezpieczny. Z reguły każdy, przy jakimś ryzykownym ćwiczeniu jest asekurowany przez innych uczestników treningu.
<img class="
Agata Krokosz: Dlaczego chcielibyście mieć „swoje” miejsce np. na naszej „sportowej dolinie”?
<img class=" Daniel: Na tą chwilę treningi wykonujemy na Sportowej Dolinie. Jednak brakuje nam kilku przyrządów. Do tego miejsce, w którym ćwiczymy jest oznaczone tabliczką „przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 15 lat. A my potrzebujemy jedynie kawałka miejsca o piaszczystym podłożu, gdzie umieszczone zostaną wszelkiego rodzaju poręcze.
<img class=" Agata Krokosz: Czy uważasz, że miasto mając obecnie milion złotych, które chce wydać z pożytkiem dla mieszkańców, powinno zainwestować w miejsce dla Waszych ćwiczeń?
<img class=" Daniel: Tak. Uważam, że koszt wykonania profesjonalnego miejsca, w którym moglibyśmy uprawiać street workout nie jest wysoki. Moim zdaniem kosztem kilku tysięcy można by zrobić nieco przyrządów, których na chwilę obecną brakuje.
<img class="
Agata Krokosz: Dziękuję za rozmowę.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s