Kategorie
Blog

Moja „magiczna” rehabilitacja – małymi krokami do celu


Agata Krokosz: Po co robię ćwiczenia ogólne obu rąk i obu nóg, łącznie ze stopami, w połączeniu z ćwiczeniami i obracaniem szyi?
<img class=" Rafał: Kolejność rozwojowa u płodu jest następująca: najpierw ruchy małe (dłonie, palce, stopy, mimika), potem ruchy średnie, czyli ruchy 4 kończyn i głowy bez przemieszczania ciała. Dopiero na końcu pojawiają się ruchy globalne.

Tak więc logicznym jest budowanie struktury rehabilitacji na strukturze ruchu i rozwoju , który jak wiadomo ma podłoże genetyczne. Różne rasy i nacje tak naprawdę  rozwijają się w identyczny sposób. Różnice genetyczne nie istnieją. Jedyne różnice są kulturowe.
<img class=" Dlatego niezwykle  istotne jest widzenie sieci neuronalnej, jej schematów i funkcji, a dopiero na tym tle oceniamy pracę stawów i mięśni.
<img class=" prawdziwa="" baza="" informacji="" rehabilitacyjnej="" to="" znajomość="" neuronalnego="" rozwoju="" płodowego,="" potem="" dalej="" dziecka="" i="" na="" koniec="" funkcjonowania="" mózgu="" u="" dorosłego.
<img class=" Z tej struktury funkcjonalnej i rozwojowej wynika i struktura rehabilitacji neuronalnej.
<img class=" Ćwiczenia="" na="" materacu,="" w="" pozycji="" leżącej="" lub ="" czworaczej="" angażujące="" głowę,="" ręce,="" nogi="" pozwalają="" scalić="" uszkodzoną="" sieć="" neuronalną="" niskim="" poziomie="" funkcjonowania="" (dosłownie="" i="" przenośni).="" ponad="" to="" jest="" pozycja="" bardzo="" bezpieczna="" dla="" pacjenta.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s