Kategorie
Blog

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich


Dziś jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W wielu miastach zorganizowane zostały z tej okazji uroczystości i happeningi mające na celu przypomnienie ludziom, jak ważne i przyjemne jest czytanie książek. Jest to bardzo dobra inicjatywa miłośników książek, których ostatnio jest coraz mniej.
<img class="
<img class="  

Coraz częściej spotyka się ludzi, którzy wcale nie czytają i o dziwo są z tego dumni. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, skoro nawet w szkołach nie omawia się już całych lektur, tylko wybrane fragmenty, lub wręcz streszczenia. Łatwiej jest w dzisiejszych czasach obejrzeć ekranizację jakiegoś bestsellera, niż przeczytać kilkaset stron. A przecież człowiek oglądający film zdaje się w dużej mierze na wyobraźnię reżysera. Czytając książkę może mieć zupełnie inne odczucia, niż twórca filmu nakręconego na jej podstawie. Zupełnie inaczej wyobraża sobie postacie, czy miejsca. Wiele książek zawiera w sobie przemyślenia, które odbierane są przez czytelnika w sposób bardzo osobisty.
Może warto byłoby rozpropagować warszawski pomysł pn. „Audiokomunikacja”. Słuchanie podczas jazdy komunikacją miejską fragmentów książek może zainspirowałoby pasażerów do sięgnięcia po jakąś lekturę w domu.
Czy w Waszych miastach obchodzono dziś w jakiś szczególny sposób Światowy Dzień Książki? Czy książka jest dla Was ważniejsza od filmu? Czy Was w dobie internetu i komputera może zaskoczyć i zainspirować tradycyjna książka? Czy macie jakieś swoje „białe kruki”?
<img class="
Pomnik książek w Pekinie

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s