Kategorie
Blog

Upadek dziennikarstwa drukowanego


Coraz  więcej   wydawnictw  obecnie rezygnuje z wydawnictw swoich gazet w wersji papierowej. Zamiast  tego publikuje je  w  internecie. Z  jednej  strony  jest  to  na  pewno  ogromny  ukłon w stronę ochrony lasów, bo przecież tony papieru zużywane są do produkcji gazet.
W przypadku dzienników już na drugi dzień po zakupie trafiają do kosza. Kolorowe magazyny  i tygodniki leżą w naszych domach nieco dłużej, ale i tak po kilku, czy kilkunastu dniach ich żywot kończy się na śmietniku. Czasami jest tak, że nie wszystkie artykuły w danej gazecie są interesujące. Czasami jakaś gazeta kupowana jest dla tego jednego artykułu. W przypadku czytania w internecie  tj. – on- line – jest możliwość przeskakiwania z jednego wydawnictwa do drugiego.
<img class=" Z drugiej strony jest jeszcze rzesza ludzi, którzy bez szelestu papieru nie wyobrażają sobie przeczytania wiadomości. Do tego dochodzą problemy natury technicznej. Starsze pokolenie jest jeszcze w naszym kraju na bakier z komputerami. Wiele gospodarstw domowych osób dorosłych nie posiada komputera. A nawet jeśli ten komputer jest w pokoju dziecka, to rodzice często nie potrafią go obsługiwać.    
<img class=" czy="" nie="" będzie="" nam="" smutno,="" jeśli="" za="" jakiś="" czas="" zupełnie="" zniknie="" prasa="" drukowana="" ze="" zwyczajnych="" kiosków="" nieopodal="" naszych="" okien?

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s