Kategorie
Blog

Walka z plagiatami


Plagiat stał się ostatnio zmorą  osób sprawdzających prace dyplomowe. W dobie internetu studenci stali się coraz bardziej leniwi. Mogąc znaleźć masę informacji na każdy temat, pisanie prac sprowadzają często do wykorzystania skrótu CTRL+C oraz CTRL+V, zamiast własnego mózgu.
Większość uczelni wprowadziło systemy antyplagiatowe, lecz studenci są tym nieporuszeni i nadal bawią się w kotka i myszkę z nauczycielami akademickimi. Nie przeraża ich nawet fakt, iż za plagiat grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do trzech lat.
<img class=" Głośno się dziś zrobiło o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jeden z wykładowców tej uczelni postanowił w sposób kontrowersyjny karać osoby, które w swoich pracach popełniają plagiat. Wywiesił informację, że będzie rozwieszał w różnych miejscach uczelni nazwiska osób, które oddały mu pracę skopiowaną nie wiadomo skąd. Może nie wzbudzałoby to tylu negatywnych reakcji, gdyby nie fakt, iż na notatce wykładowcy znalazły się niewybredne epitety, takie jak lenie śmierdzące, palanci i złodzieje.  Nawet osoby, które są zdecydowanymi przeciwnikami plagiatów, uważają, że użyte zostały zbyt mocne słowa, zupełnie nie pasujące do nauczyciela akademickiego.
<img class="

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s