Kategorie
Blog

NOWY SYSTEM WERYFIKACJI PACJENTÓW


Z racji wielkiego bałaganu w szpitalach – wszechmogący NFZ stworzył dla nas, zwyczajnych pacjentów udogodnienie, któremu na imię „eWUŚ” – czyli system elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców.
<img class=" Miało być sprawniej, a jest tak, jak zawsze.
<img class=" Sprawdzanie odbywa się podczas rejestracji do poradni, lub przy przyjęciu do szpitala. Polega na wpisaniu numeru pesel pacjenta do systemu eWUŚ, który po kilku sekundach potwierdza prawa pacjenta do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Dlaczego więc, po procesie pozytywnej weryfikacji w bazie NFZ, pani rejestratorka prosi nas o dowód ubezpieczenia?
<img class=" W przychodni rehabilitacyjnej o dziwo jest jeszcze gorzej. Dlaczego? Zabiegi rehabilitacyjne zlecane są najczęściej na kilka, lub kilkanaście dni z rzędu. Wydawałoby się, że raz potwierdzone ubezpieczenie pozwoli nam spokojnie następnego dnia poddać się wyłącznie zabiegom poprawiającym nasze zdrowie. A jednak nie. Rehabilitanci muszą sprawdzać nasze uprawnienia codziennie. Dzięki temu stoimy w coraz dłuższych kolejkach, zamiast się leczyć.
<img class=" za="" to="" wszystko="" bardzo="" dziękujemy!

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s