Kategorie
Blog

KTO I JAK DZISIAJ ZNAJDUJE W MEDIACH ODPOWIEDZI NA PROSTE PYTANIA


   JEDNYM Z PIERWSZYCH PORTALI DZIENNIKARSTWA UCZESTNICZĄCEGO SĄ WŁAŚNIE IDYMEDIA. POWSTAŁ ON 30.11.1999r. PRZY OKAZJI PROTESTÓW PRZECIW SPOTKANIU ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI HANDLU W SEATTLE. UCZESTNICY STRAJKÓW ZOSTALI SPACYFIKOWANI PRZEZ GWARDIĘ NARODOWĄ, A INFORMACJA O TYM NIE POJAWIŁA SIĘ W ŻADNYM Z GŁÓWNYCH MEDIÓW. DEMONSTRANCI POSTANOWLI SAMI STWORZYĆ MEDIUM, KTÓRE BĘDZIE OTWARTE NA WSZYSTKIE INFORMACJE. ICH HASŁO PRZEWODNIE BRZMIAŁO: „DON’T HATE THE MEDIA, BECOME THE MEDIA”, CZYLI „PRZESTAŃ NIENAWIDZIĆ MEDIÓW, ZRÓB SOBIE WŁASNE!”.
   TWÓRCY INDYMEDIÓW ZREZYGNOWALI ZE STWORZENIA SOBIE CENTRALNEGO PORTALU. W ZAMIAN ZA TO KRAJOWE STRUKTURY PROWADZĄ NIEZALEŻNE STRONY INTERNETOWE, KTÓRE WSPÓŁPRACUJĄ ZE SOBĄ.
   KAŻDA OSOBA, KTÓRA CHCE POCZUĆ SIĘ DZIENNIKARZEM, MOŻE ZAMIEŚCIĆ SWÓJ TEKST NA ŁAMACH INDYMEDIÓW. SĄ DWIE DROGI. MOŻNA WYSŁAĆ ARTYKUŁ DO TZW. STREFY OTWARTEGO PUBLIKOWANIA I Z PEWNOŚCIĄ POJAWI SIĘ ON NA STRONIE W ODPOWIEDNIM DZIALE TEMATYCZNYM. NATOMIAST JEŚLI AUTOR CHCE UMIEŚCIĆ SWÓJ ARTYKUŁ NA STRONIE GŁÓWNEJ. MUSI WCZEŚNIEJ WYSŁAĆ GO DO TZW. KOLEKTYWU REDAKCYJNEGO, KTÓRE POPRZEZ GŁOSOWANIE PODEJMUJE DECYZJE O JEGO PUBLIKACJI LUB WPROWADZENIU EWENTUALNYCH POPRAWEK. DLATEGO STRONA GŁÓWNA ZAWIERA TEKSTY NAJWAŻNIEJSZE, WZBUDZAJACE NAJWIĘKSZE ZAINTERESOWANIE UŻYTKOWNIKÓW.

Autor: Agata Krokosz

https://antybariera.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s