Zabijanie w imię Boga

Tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w Paryżu, poruszyły ludzi na całym świecie. Ja, to co się stało, odebrałam osobiście. Śmierć moich „kolegów po fachu” bardzo mną wstrząsnęła.

źródło: telewizjarepublika.pl
 
Wciąż mówimy o wolności słowa, zwłaszcza w krajach europejskich. W tym przypadku właśnie za tą wolność zginęli niewinni ludzie. Zginęli tylko za to, że umieszczali w swoim czasopiśmie m.in. karykatury Mahometa.

źródło: www.leparisien.fr
Jest to dla mnie temat bardzo kontrowersyjny. Każda religia na świecie zasługuje na szacunek. Przygotowując się do tego tematu, o zgrozo, znalazłam w internecie również karykatury Jezusa. Razi mnie to, jednakże to przecież nie jest powód, żeby twórców takich bluźnierstw zaraz zabijać.
Jeden z zabitych podczas tych zajść policjantów, okazał się muzułmaninem. Zginął z rąk współwyznawców...
Każda religia mówi o miłości. Wiara jest dla człowieka nadzieją na lepsze jutro i zbawienie po śmierci. Nijak się ma do zabijania w imię swojego Boga.

1 comments

Treść komentarza: 
Praktycznie od zawsze byłem przeciwko karze śmierci dla morderców. Był czas, że miałem z nimi do czynienia. Jednakże w tym przypadku jak również w innych zbrodniach bandytów tzw. Państwa Islamskiego jestem za ich bezwzględną eksterminacją. Poza zbrodniami nic nie oferują własnym wyznawcom.

Strony

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.