WYWIAD Z WALDEMAREM SIERAŃSKIM Z KONIA POLSKIEGO

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
WALDEMAR SIERAŃSKI (UR. 5 KWIETNIA1958 R. W WARSZAWIE) AKTOR I ARTYSTA KABARETOWY, ZWIĄZANY OD PONAD 20 LAT Z KABARETEM „KOŃ POLSKI”. ZNANY Z WYSTĘPÓW TELEWIZYJNYCH I SERIALI TAKICH JAK „BADZIEWIAKOWIE”, „SKARB SEKRETARZA” I „MARIAN I HELA”.
 

 


AGATA KROKOSZ - WITAM PANA I JAKO MŁODZIUTKA I  DLA  WIELU OSÓB NIEZNANA, ALE NIEZWYKLE  WNERWIAJĄCA DZIENNIKARKA,  MAM KILKA POWAŻNYCH I OSOBISTYCH PYTAŃ  DLA  CZYTELNIKÓW MOJEGO BLOGA ( ANTYBARIERA  DZIENNIKARSKA). PROSZĘ SIĘ PRZEDSTAWIĆ - (ZAŁÓŻMY, ŻE MOI CZYTELNICY NIE ZNAJĄ "KONIA POLSKIEGO")
WALDEMAR SIERAŃSKI - NAZYWAM SIĘ WALDEMAR SIERAŃSKI, JESTEM CZŁONKIEM KABARETU „KOŃ POLSKI”. KABARET POWSTAŁ W 1985 R. W ŚRODOWISKU KOSZALINSKIEJ WYŻSZEJ SZKOŁY INŻYNIERSKIEJ (OBECNEJ POLITECHNIKI). ZAŁOŻYCIELEM KABARETU JEST LESZEK MALINOWSKI. JA DO KABARETU DOŁĄCZYŁEM W ROKU 1988.

AK - JEŻELI TO MOŻLIWE TO PROSZĘ W WIELKIM SKRÓCIE PRZEDSTAWIĆ SWÓJ DOROBEK SCENICZNY, CZYLI ŻYCIE KABARECIARZA.
WS - PRZED MOIM PRZYJŚCIEM DO KABARETU, KABARET JUŻ ZDOBYŁ PIERWSZE MIEJSCE I GRAND PRIX NA KRAKOWSKIM FESTIWALU PAKA A JUŻ ZE MNĄ W SKŁADZIE PIERWSZE MIEJSCA NA FESTIWALACH: FOKA W WARSZAWIE, OTAKA WE WROCŁAWIU, ZŁOTĄ SZPILKĘ NA BIESIADACH SATYRY I HUMORU W LIDZBARKU, NAGRODĘ PROGRAMU DRUGIEGO TVP ORAZ NAGRODĘ MŁODYCH IM. WYSPIAŃSKIEGO PRZYZNAWANĄ PRZEZ URZĄD RADY MINISTRÓW. KABARET WZIĄŁ UDZIAŁ W SERIALACH TV „BADZIEWIAKOWIE" I „SKARB SEKRETARZA” A OD BLISKO 20 LAT JEST GOSPODARZEM FESTIWALU KABARETÓW W KOSZALINIE. KABARET WYSTĘPOWAŁ RÓWNIEŻ POZA GRANICAMI KRAJU DLA POLONII: W NIEMCZECH, FRANCJI, WŁOSZECH, AUSTRII, BELGII, USA, KANADZIE, IRLANDII, WIELKIEJ BRYTANII, NA UKRAINIE ORAZ WE WSPÓLNOCIE NIEPODLEGŁYCH PAŃSTW.
NAJBARDZIEJ OSOBLIWYM WYRÓŻNIENIEM BYŁY NAGRODY JAKIE DOSTALIŚMY W 1992 ROKU NA PRZEGLĄDZIE „PAKA” W KRAKOWIE. NAGRODY ODJAZDOWE, NIEZAPOMNIANE I NIEPOWTARZALNE. DLA LESZKA: SPACER PO KRAKOWSKIM ZOO W TOWARZYSTWIE KSIĘDZA PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA, A DLA MNIE PRYWATNA AUDIENCJA ORAZ PAMIĄTKOWA FOTOGRAFIA Z ÓWCZESNYM REKTOREM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO.

AK - SKĄD BIORĄ SIĘ POMYSŁY DO KONIA POLSKIEGO? (HELA!!!)
WS - POMYSŁY NIESIE ŻYCIE. BYWAŁO, ŻE INSPIRACJĄ DO SKECZY BYŁY ZASŁYSZANE PRZYPADKIEM ROZMOWY, BĄDŹ AUDYCJE RADIOWE. PIERWOWZÓREM HELI SĄ KOBIETY OTACZAJĄCE AUTORÓW SKECZU (CZYLI LESZKA MALINOWSKIEGO, PIOTRA KRYSZANA I MNIE). TO Z ICH WYPOWIEDZI ZOSTAŁ „ULEPIONY” PIERWSZY SKECZ O MARIANIE I HELI, NASTĘPNIE POWSTAWAŁY KOLEJNE WERSJE NUMERU, KTÓRYCH TEMATEM BYŁY ZJAWISKA ZAOBSERWOWANE W REALNYM ŚWIECIE.
 
AK - PROSZĘ MI OPOWIEDZIEĆ SWÓJ NAJLEPSZY WIECZÓR Z WIDOWNIĄ
WS - JEDYM Z TAKICH WIECZORÓW BYŁO SPOTKANIE Z WIDOWNIĄ W PILE. WYSTĘP ZORGANIZOWANO NA RZECZ KILKULETNIEJ DZIEWCZYNKI CHORUJĄCEJ NA WĄTROBĘ. ZBIERANO PIENIĄDZE NA SKOMPLIKOWANĄ OPERACJĘ W USA.  BYŁ TO WYSTĘP Z NASZEJ STRONY CHARYTATYWNY, PUBLICZNOŚĆ BAWIŁA SIĘ DOSKONALE. ALE NAJBARDZIEJ WZRUSZYŁA NAS BENEFICJENTKA, KTÓRA PO WYSTĘPIE CZEKAŁA NA NAS W GARDEROBIE Z WŁASNORĘCZNIE NAMALOWANĄ  LAURKĄ. TRAFIŁA ONA DO ARCHIWUM „KONIA”.

AK - PANA ZDANIEM - CZY W DZISIEJSZYM DNIU KABARET JEST POTRZEBNY CZY NIEZBĘDNY?
WS - KABARET TO NIE WODA I DA SIĘ BEZ NIEGO ŻYĆ. MOŻNA BY DŁUGO DYSKUTOWAĆ O TYM CZYM JEST DZISIAJ A CZYM BYŁO KIEDYŚ OKREŚLENIE "KABARET". NATOMIAST TAK DŁUGO, JAK LUDZIE BĘDĄ CHCIELI OGLADAĆ RZECZYWISTOŚC W KRZYWYM ZWIERCIADLE, TAK DŁUGO KABARET BĘDZIE POTRZEBNY. MOTTO „KONIA POLSKIEGO” BRZMI: „MINUTA ŚMIECHU TO JEDEN DZIEŃ ŻYCIA DŁUŻEJ.”

AK - WIEM, ŻE STAJE SIĘ NATRĘTNĄ DZIENNIKARKĄ, ALE CZYM ZAJMOWAŁBY SIĘ PAN GDYBY NIE ISTNIAŁ KABARET?
WS - PRACOWAŁEM W WIELU RÓŻNYCH ZAWODACH, BEZPOŚRENIO PRZED KABARETEM BYŁEM ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM. JUŻ BĘDĄC KABARECIARZEM PRACOWAŁEM W DZIALE PRODUKCJI REKLAM W RADIU, ROBIŁEM TAM TEŻ AUDYCJE DLA DZIECI. TRUDNO POWIEDZIEĆ ,CO BYM ROBIŁ, NA PEWNO BYŁO BY TO ZWIĄZANE Z MUZYKĄ. LUBIĘ SŁUCHAĆ RÓŻNEGO RODZAJU MUZYKI, LUBIĘ PISAĆ TEKSTY PIOSENEK, PRACOWAĆ NAD ICH KOŃCOWYM KSZTAŁTEM. MAM NA SWOIM KONCIE AUTORSTWO SŁÓW DO KILKUDZIESIĘCIU PIOSENEK : KABARETOWYCH, TEATRALNYCH, REKLAMOWYCH. JAKO CIEKAWOSTKĘ, MOGĘ DODAĆ, ŻE WSPÓLNIE Z JARKIEM BAROWEM – MUZYKIEM „KONIA”, JESTEM AUTOREM HYMNU JEDNEJ Z PODKOSZALIŃSKICH SZKÓŁ.

AK - JAK WYGLĄDA PANA ZWYKŁY DZIONEK POZA SCENĄ?
WS - JEŻELI JEST TO DZIEŃ PRZED WYSTĘPEM LUB PO, TO PRZEWAŻNIE CAŁY SPĘDZAM W SAMOCHODZIE. PO POWROCIE DO DOMU, JEŻELI POGODA SPRZYJA ,WOLNY  CZAS SPĘDZAM W OGRODZIE LUB NA KORCIE TENISOWYM. PASJAMI ZDOBYWAM TEŻ WYSPY I MIASTA STAROŻYTNEJ GRECJI – OCZYWIŚCIE WIRTUALNIE.

AK - KOTY! - WIEŚCI NIOSĄ, ŻE PAN JE UWIELBIA! DLACZEGO? PROSZĘ OPOWIEDZIEĆ NAJCIEKAWSZĄ HISTORYJKĘ Z PANEM I KOTAMI W ROLI GŁÓWNEJ,
WS - KOTY, JAK LUDZIE MAJĄ SWOJE CHARAKTERY...ALE POTRAFIĄ TEŻ PRZEJMOWAĆ ZACHOWANIA TYPOWE DLA INNYCH ZWIERZĄT. NA PRZYKŁAD MOJE KOTY WYCHODZĄ NA SPACER RAZEM Z PSEM, IDĄ ZA NIM GĘSIEGO Z PODNIESIONYMI DO GÓRY OGONAMI. W RAZIE NIEBEZPIECZEŃSTWA WŁAŻĄ POD PSA.  KOTY POJAWIŁY SIĘ W MOIM ZYCIU RAZEM Z DOMEM, ZACZĘŁO SIĘ OD BOŃKA, PRZYNIESIONEGO PRZEZ SYNA. KOLEJNE TO OSOBNIKI URATOWANE PRZED UTOPIENIEM, ZAKOPANIEM BĄDŹ PODRZUCONE DO PRZYDOMOWEJ ALTANY. W SUMIE BYŁO ICH JUŻ 7. OBECNIE MAM DWA KOTY (SIMBĘ I PSIKOTA) ORAZ KOTKĘ HEKSĘ VEL ZIUTĘ. NIE MA JUŻ WACŁAWA, LUCJANA I DYCHY. JAK WIDAĆ PRAWIE WSZYSTKIE NOSIŁY LUDZKIE IMIONA. ZABAWNYCH SYTUACJI JEST CO NIEMIARA, TRUDNO MI WYBRAĆ JEDNĄ Z NICH. KOTY WARTO OBSERWOWAĆ – POLECAM!
 
AK - CZY NA NASZEJ KULI ZIEMSKIEJ JEST TAKIE MIEJSCE , KTÓRE CHCIAŁBY PAN ZOBACZYĆ?
WS - SPORO JUŻ WIDZIAŁEM ALE WIELE CHCIAŁBYM JESZCZE ZOBACZYĆ. NAJBARDZIEJ, Z RACJI PRZYRODY I KRAJOBRAZÓW, NOWĄ ZELANDIĘ.
 
AK - CZY JEST K TOŚ Z KIM CHCIAŁBY PAN WYSTĄPIĆ WSPÓLNIE? MAM NA MYŚLI RÓWNIEŻ ARTYSTÓW ZE SCENY ŚWIATOWEJ?
WS - MIAŁEM NIEWĄTPLIWĄ PRZYJEMNOŚĆ WYSTAPIENIA U BOKU HANKI BIELICKIEJ. NA POLSKIEJ SCENIE KABARETOWEJ NIE MA DLA MNIE WIĘKSZEGO OD NIEJ AUTORYTETU.JEŻELI CHODZI O ZAGRANICĘ ,CHĘTNIE WYSTAPIŁBYM Z „CHŁOPAKAMI” Z „MONTHY PYTONA”

 
AK - CZY ZNA PAN OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE, KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ KABARETEM?
WS - ZNAM. ISTNIEJE TAKA TEORIA ,ŻE WSZYSCY KABARECIARZE SĄ NIEPEŁNOSPRAWNI A POWAŻNIE: KILKANAŚCIE LAT TEMU NA KRAKOWSKIEJ PACE POJAWIŁ SIĘ „KABARET ABSURDALNY” ZŁOŻONY Z LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH UMYSŁOWO. DYSTANS JAKI MIELI DO SIEBIE I TRAFNOŚĆ OBSERWACJI WŁASNYCH OGRANICZEŃ TAK ZACHWYCIŁA PUBLICZNOŚĆ I JURY, ŻE WYJECHALI Z KRAKOWA Z PIERWSZĄ NAGRODĄ.
W TEJ CHWILI TO POLE NIE JEST ZAGOSPODAROWANE, DLATEGO ZACHĘCAM WSZYSTKICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO PRZEŁAMYWANIA BARIER A TYCH UZDOLNIONYCH KABARETOWO DO SPROBÓWANIA SWOICH SIŁ NA SCENIE.
 
AK - CZY ISTNIEJĄ TEMATY, KTÓRYCH DO DZISIAJ NIE PORUSZAŁ PAN NA SCENIE KABARETU?
WS - MNÓSTWO... KAŻY TEMAT CZEKA NA SWÓJ CZAS I SWÓJ POMYSŁ.TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE: „I ŚMIECH MOŻE BYĆ NAUKĄ, JEŻELI SIĘ Z PRZYWAR NIE Z LUDZI NATRZĄSA”.

AK - BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY MI I MOIM CZYTELNIKOM CZAS ORAZ  PRZEOBRAŻENIE  SWOISTEJ  ROZMOWY  W  WYWIAD.

MOICH CZYTELNIKÓW ZAŚ INFORMUJĘ, IŻ WIĘCEJ NA TEMAT „KONIA POLSKIEGO” MOGĄ ZNALEŹĆ NA STRONACH: WWW.KABARETKONPOLSKI.PL I WWW.KABARETY.PL.

 

 

 

27 comments

Treść komentarza: 
Zrobienie dobrego kabaretu to trudna sztuka tym dzięki za fajne numery a dziennikarce za pomysł.

Treść komentarza: 
Bardzo lubię Konia Polskiego i z ogromną przyjemnością przeczytałam rozmowę z panem Waldemarem. Sporo dowiedziałam się z niej o kabarecie i o jednym z jego twórców. Przyznam, że zauroczyła mnie jego sympatia do kotów, też je lubię i chętnie obserwuję. Pani Agatko, nie jest Pani natrętną dziennikarką, tylko dociekliwą, czyli taką jaką powinna Pani być. O to chodzi, by wydobyć z rozmówcy jak najwięcej ciekawych informacji. Udało się to Pani. Gratuluję i życzę dlaszych równie interesujacych rozmówców i interesujących tematów. Serdecznie pozdrawiam.

Treść komentarza: 
BARDZO DZIĘKUJĘ za sympatyczny komentarz. Postaram się szukać kolejnych ciekawych rozmówców a także interesujących tematów. Jeszcze raz dziękuję.

Treść komentarza: 
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzona rozmowa z popularnym i lubianym artystą. Kabaret ośmieszający ludzkie słabostki i przywary zawsze był życzliwie przyjmowany, gdyż otaczająca nas rzeczywistość była i jest przeważnie szara i smutna. Nawet odrobina humoru czyni nasze życie łatwiejszym. Tak trzymaj Agato. Szukaj interesujących ludzi i wydobywaj z nich wnętrze. Dociekliwość dziennikarska jest cnotą.

Treść komentarza: 
To czy bracia Wf3jcik są braćmi w rsizcyweztości czy nimi nie są, nie ma żadnego znaczenia. Kabaret Moralnego Niepokoju zaś mnie nie śmieszy i już. Pamiętam ich początki i te żałosne sekecze o staruszkach nie rozumiejących przemian ustrojowych.

Treść komentarza: 
Kabarety przegrywają z<a href="http://zfwzbqmyj.com"> rywszzeicto</a>ścią. To, co nam serwują programy informacyjne (WSZYSTKIE) przebija wszystkie kabarety razem wzięte.Mamy tu więc: błazenadę, puszczanie oka, wyśmiewanie, robienie w balona (vide ostatni news "balonowy" w TVN), i wiele innych chwytf3w satyrycznych.Rzetelnej informacji brak.

Treść komentarza: 
Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.<br><br> Is it very difficult to set up your own blog?<br><br> <br><br> I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.<br><br> <br><br> I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to begin. Do you have any points or suggestions?<br><br> Many thanks<br><br> <br><br> Feel free to visit my blog :: online solution, <a href="http://ultraboy.net/">ultraboy.net</a>,

Treść komentarza: 
Whoa! Thhis blog ⅼooks exactly like my old one!<br> <br> It's onn a entirely different tоpic Ьut it has pretty much the <br> <br> same paɡe layout and design. Gгeat choice of ⅽolors!<br> <br> <br> <br> Here is my webpage; amɑzon uk boⲟкs (<a href="http://framinghamliquors.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=135802">Jorja</a>)

Treść komentarza: 
I every time emailed this blog post page to all my associates,<br> <br> as if like to read it afteerward my contacts will too.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Take a look at my web-site; <a href="http://horoscopoyamor.net/videncia-profesional.html">vidente Honesta y economica</a>

Treść komentarza: 
Hello! I'm at wwork browsing your blog from my new iphone 3gs!<br> <br> <br> <br> Just waned to say I lve reading your blog and look forward to all your posts!<br> <br> Keep up the great work!<br> <br> <br> <br> Feel free too surf to my blog post; tarot SMS - http://horoscopoyamor.net/

Treść komentarza: 
Hello to every one, it's truly a nice for me to visit this web <br> <br> page, it contains helpful Information.<br> <br> <br> <br> Here is my websie ... <a href="http://Horoscopoyamor.net/magia-blanca-dinero.html">Videncia madrid</a>

Treść komentarza: 
Usually I do not read post on blogs, however I would like to say that this write-up <br> <br> very pressured me to trry andd do it! Your writing taste has been surprised me.<br> <br> Thank you, quite nice post.<br> <br> <br> <br> Here is myy blog :: <a href="http://horoscopoyamor.net/">Tarot Sin mentiras</a>

Treść komentarza: 
Generally I don't read articlpe on blogs, but I wish to say that this write-up very forced mme to try and do so!<br> <br> Yourr writing style has been amazed me. Thanks, quite great article.<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my website :: <a href="http://Horoscopoyamor.net">Videntes baratos Visa</a>

Treść komentarza: 
Hmm is anyone else having problems with the images onn this blog loading?<br> <br> I'm trying too find out if its a problem on my end orr if it's <br> <br> the blog. Any responses would be greratly appreciated.<br> <br> <br> <br> Also visit my blogg post: <a href="http://horoscopoyamor.net">tarot por visa</a>

Treść komentarza: 
Does your website have a contact page? I'm having problems locating it but,I'd like to send you an e-mail.<br> <br> I've got some recommendations for your blog you might be interested in hearing.<br> <br> Either way, great site and I look forward to seeing it <br> <br> expand over time.<br> <br> <br> <br> Visit my site; <a href="http://Horoscopoyamor.net/">tarot 5</a>

Treść komentarza: 
Thanks very nice blog!<br> <br> <br> <br> Also visit my wweb page: <a href="http://horoscopoyamor.net/magia-mal-de-ojo.html">tarot y videncia del amor</a>

Treść komentarza: 
I will immeditely clutch your rss ass I can not find <br> <br> your email subscription link orr newsletter service.<br> <br> Do you hzve any? Please let me realize in order that I <br> <br> may subscribe. Thanks.<br> <br> <br> <br> my site - el mejor tarot del amor - http://horoscopoyamor.net/expertos-psiquicos.html

Treść komentarza: 
Hi all, here every one is sharing these familiarity, thus it's good to read this website, and I ussed to visit this <br> <br> webpage every day.<br> <br> <br> <br> My weeb page - videncia económica - http://Horoscopoyamor.net/tarot-gratuito.html

Treść komentarza: 
Unquestionably believe that which you said. Your favoritfe justification appeared <br> <br> to be on the net the simplest thing to be awarfe <br> <br> of. I say to you, I certainly get irked while <br> <br> people think about worries that theyy juhst doo not know about.<br> <br> You managed to hiit the nail pon the top and defined out the whole thing without habing side effect , people coyld take a signal.<br> <br> <br> <br> Will likely be back to get more. Thanks<br> <br> <br> <br> My webpage; tarot profesional - http://Horoscopoyamor.net/videncia-profesional.html

Treść komentarza: 
Howdy! This is my firtst visit to your blog!<br> <br> We are a group of volunteers and starting a new project in a community <br> <br> in the same niche. Your blog provided uus beneficial informatioin to work on. You have done a marvellous job!<br> <br> <br> <br> <br> <br> Here is my bblog :: Vidente Verdadera Buena Y Barat - http://horoscopoyamor.net/magia-blanca-trabajo.html

Treść komentarza: 
Hi there! Do youu know if they make any plugins tto safeguard <br> <br> againwt hackers? I'm kinda pzranoid about losing everytghing I've worked hard on. <br> <br> Any recommendations?<br> <br> <br> <br> Take a look at my web-site - tarotista particular - http://horoscopoyamor.net/magia-mal-de-ojo.html

Treść komentarza: 
Your method of explaining the whole thing in this article is really nice, all be capable <br> <br> oof easily understand it, Thanks a lot.<br> <br> <br> <br> my page <a href="http://horoscopoyamor.net/compatibilidad-signos.html">tarot SMS</a>

Treść komentarza: 
If you desire to obtain a good deal from this paragraph then you have to apply such <br> <br> strategies to your wwon weeb site.<br> <br> <br> <br> Look into my webpage: tarot 806 mass Barato - http://horoscopoyamor.net/expertos-psiquicos.html

Treść komentarza: 
I'd like to find out more? I'd love to findd out more details.<br> <br> <br> <br> <br> <br> My page: <a href="http://horoscopoyamor.net/magia-blanca-trabajo.html">videntes que aciertan de verdad</a>

Treść komentarza: 
Greetings! Very helpfil advice in this particular post!<br> <br> It's the little changes which willl make the biggest changes.<br> <br> Thanks for sharing!<br> <br> <br> <br> My blog post ... Vidnte on line economica - http://Horoscopoyamor.net/magia-blanca-dinero.html

Treść komentarza: 
Excellent beat ! I wish to apprentice att the same ime as you amend your site, how can i subscribe for a <br> <br> blog site? The account aided me a acceptable deal.<br> <br> I wesre tiny bit acquainted of this your broadcast offered <br> <br> brilliant clear concept<br> <br> <br> <br> Here is my blog post ... vidente verdadera buena y barata <br> <br> - http://horoscopoyamor.net/

Treść komentarza: 
I visit daily a few web sites and sites to read posts, but this <br> <br> web site offers feature based writing.<br> <br> <br> <br> My webpage - thue thiet bị su kien - http://mobilesoftwareinnovations.com/node/415161

Strony

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.