PAMIĘTNA NOC 31 GRUDNIA 2012

W CIĄGU OSTATNICH DNI ZNÓW PRZEŻYWALIŚMY KANONADĘ, KTÓRĄ ZAFUNDOWALI NAM MIŁOŚNICY SZTUCZNYCH OGNI.
JEDNYM SIĘ TO BARDZO PODOBA, A INNI SĄ ZDECYDOWANIE PRZECIWNI TEMU, ŻEBY POSTRONNE OSOBY ROBIŁY SOBIE I ZNAJOMYM POKAZY PIROTECHNICZNE.


GRUPA MIŁOŚNIKÓW NIE WYOBRAŻA SOBIE POWITANIA NOWEGO ROKU BEZ FAJERWERKÓW. UWIELBIAJĄ OGLĄDAĆ KOLOROWE FONTANNY NA NIEBIE. POKAZY SZTUCZNYCH OGNI MOGŁYBY DLA NICH TRWAĆ CAŁĄ NOC.
PRZECIWNICY NATOMIAST MAJĄ WIELE SWOICH RACJI. ARGUMENTUJĄ SWOJĄ POSTAWĘ NIEZLICZONĄ ILOŚCIĄ OSÓB RANNYCH PO SYLWESTROWYCH WYSTRZAŁACH. PRZERAŻA ICH RÓWNIEŻ FAKT, IŻ ROKROCZNIE WYDAŻA SIĘ JAKIŚ WYPADEK ŚMIERTELNY (W TYM ROKU ŻYCIE STRACIŁA PIĘCIOLETNIA DZIEWCZYNKA). SZTUCZNE OGNIE, PUSZCZANE CZĘSTO PRZEZ NIETRZEŹWYCH UCZESTNIKÓW BALÓW SYLWESTROWYCH SPOWODOWAŁY TAKŻE NIEJEDEN POŻAR.


warminsko-mazurska.policja.gov.pl
 

ODRĘBNĄ GRUPĘ PRZECIWNIKÓW SZTUCZNYCH OGNI STANOWIĄ WŁAŚCICIELE PSÓW. WIĘKSZOŚĆ CZWORONOGÓW PANICZNIE BOI SIĘ WYSTRZAŁÓW I NAJCZĘŚCIEJ, PRZED SYLWESTREM, FASZEROWANE SĄ ŚRODKAMI USPOKAJAJĄCYMI, CO Z PEWNOŚCIĄ NIE JEST DLA NICH ZBYT ZDROWE.

CZY  WY  SĄDZICIE, ŻE PUSZCZANIE SZTUCZNYCH OGNI POWINNO BYĆ ZABRONIONE  ALBO OGRANICZONE DO POKAZÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ PROFESJONALISTÓW, POD KONTROLĄ STRAŻY POŻARNEJ? 

7 comments

Treść komentarza: 
Zabronić chyba się nie da, na całym świecie ludzie w Nowy Rok puszczają fajerwerki, są one zresztą piękne. Można by natomiast zastanowić się co zrobić ,by było to bezpieczne, bo skutki nieumiejętnego posługiwania się nimi rzeczywiście bywają straszne. I zwierzaków szkoda. Dobrze, że ograniczono trochę porę, w jakiej można strzelać z fajerwerków. Nie wiem, czy są na to jakieś przepisy, ale kiedyś strzelano nimi długo przed nowym rokiem i długo po. To dopiero był koszmar. Wydaje mi się, ze teraz puszcza się je tylko w okolicach sylwestra i nowego roku, potem już nie. I całe szczęście.

Treść komentarza: 
Zgadzam się z Twoją opinią w stu procentach. Miejmy nadzieję , że jeszcze za naszego życia znajdzie ktoś , kto wpadnie na pomysł i wymyśli coś na kształt słuchawek dla naszych pupili. W następnym aspekcie, nikt nie mówi o efekcie cieplarnianym [nie tylko polskiej] ziemi, mnóstwem petard i sztucznych ogni, podnosimy temperaturę i tak już gorącej atmosfery naszego globu. Tutaj nikt przy bogato zastawionym stole nie mówi o ludziach głodnych i o jakże wielkiej kasie wydanej na opłacenie tychże "fantastycznych" widowisk.

Treść komentarza: 
Jestem stanowczo przeciwna zabawie hałaśliwymi petardami. W moim mieście od początku listopada odpalane były tuż po zmroku petardy. Huk i świst drażnił przez kilkadziesiąt dni nasze psy, wnerwiał też nas codziennie, bywało, że do późnych godzin nocnych. Zastanawiam się gdzie byli rodzice kilkunastoletnich dzieci biegających z hałaśliwymi petardami. Jeden wieczór w roku można od biedy przetrwać, wystrzały przez cały miesiąc są irytujące. Rozumiem, że istnieje tradycja radosnego witania Nowego Roku, rozumiem, że nie lubimy ograniczeń, zakazów, ale jednak nasza wolność kończyć się powinna tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Jestem za radosną zabawą noworoczną raz w roku, jak już musi być z hukiem, niech będzie, ale na zorganizowanych imprezach, pod okiem strażaków, bo to i organizowane jest wtedy z większym rozmachem, pokazy są rzeczywiście widowiskowe, a, że pod okiem specjalistów, to jest to bezpieczna zabawa, zupełnie nieporównywalna do odpalania petard w przydomowych ogródkach, czy wśród bloków, pod ochroną mroku, przez kilkadziesiąt jesiennych wieczorów. Wtedy to nie ma nic wspólnego z z noworoczną zabawą i staje się uciążliwą, nieznośną tradycją.

Treść komentarza: 
W stu procentach się zgadzam z Tobą. POZDRAWIAM.

Treść komentarza: 
Hi theгe, for all time i used to check web site posts here early <br> <br> in thee daylight, foг the reason that i ⅼike to find out more and more.<br> <br> <br> <br> <br> <br> my web page: <a href="http://www.rn-omsk.ru/link.php?url=https://Www.wellinghomeopathy.com%2F">homeopathic doctor</a>

Treść komentarza: 
My brother suggested I may like this blog. He was once totally <br> <br> right. This post actually made my day. You can not believe just how a lot <br> <br> time I had spent for this information! Thank you!<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my webpage ... essay writing service - http://www.sakrajom.com/smf/index.php?topic=121556.0

Treść komentarza: 
My brother suggested I may like this blog. He <br> <br> was once totally right. This post actually made my day.<br> <br> You can not believe just how a lot time I had spent for this information! Thank you!<br> <br> <br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my webpage; essay writing service - http://www.sakrajom.com/smf/index.php?topic=121556.0

Strony

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.