Kontrowersyjna pigułka

Zapytałam dziś moich znajomych, co sądzą o pigułce dnia następnego. Jak zwykle zdania na ten temat były podzielone. Sporo osób uważało, że nadal powinny one być na receptę. Inni byli zdania, że zamiast wprowadzania łatwo dostępnych pigułek, powinno się zacząć młodzież edukować seksualnie. Była również rzesza osób, która uważała, że ta tabletka powinna być dostępna bez recepty.

źródło:  deon.pl
 
Wywołała się burzliwa dyskusja. Efekt był taki, że każdy z uczestników rozmowy zaczął przyjmować argumenty drugiej strony.
Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest taka jednoznaczna. Adwersarze zaczęli mieć wątpliwości, czy zasadnym byłoby uzależnianie swobodnego zakupu tej pigułki od wieku osoby potrzebującej tego medykamentu. Doszli jednak do porozumienia, że taki zapis nie miałby sensu, ponieważ zawsze znalazłby się jakiś pełnoletni kolega, który pomógłby kupić. Rozwinięcie tematu edukacji seksualnej również doprowadziło do konsensusu. Wszyscy zgodzili się, że taka edukacja w dużej mierze powinna odbywać się w domu. Przeciwnicy „awaryjnej pigułki” pod koniec dyskusji też stwierdzili, że jednak muszą przemyśleć ten temat.
żródło: kosciol.pl
Zapewne ten temat jeszcze wróci. Zapraszam, więc wszystkich moich czytelników do dyskusji.

1 comments

Treść komentarza: 
Lepsza pigułka niż kilka innych sposobów na kryminalne pozbycie się płodu lub noworodka.Jestem za mądrą naukową edukacją.Na szczęście nie jestem już w wieku produkcyjnym. To, że jesteśmy podzieleni jest normalne. "Sorry " tacy jako naród jesteśmy i nie dlatego, że taki mamy klimat.

Strony

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.