Czy w Polsce będzie można leczyć się marihuaną?

Znów w moim domu odbyła się burzliwa dyskusja, a to za sprawą mężczyzny, który może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia za posiadanie marihuany.
Mowa jest o 33-letnim człowieku, chorującym na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Po wieloletniej, lecz nieskutecznej, kuracji lekami niesterydowymi i sterydowymi, postanowił on skonsultować się z austriackimi lekarzami. W Austrii bowiem choroba Leśniowskiego-Crohna jest leczona terapeutyczną marihuaną.
Medyczna marihuana - pomaga, ale w Polsce jest nielegalna  źródło: Thinkstock
źródło: polska.newsweek.pl
 
Rzeczywiście spożywanie marihuany poprawiło zdrowie, a przede wszystkim jakość życia pana Karola. Choroba objawiała się u niego biegunkami (bywały dni, że praktycznie nie wychodził on z toalety) oraz ostrym bólem brzucha. Zażywanie marihuany w znacznym stopniu ograniczyło te dolegliwości.
Ponieważ nie chciał on korzystać z nielegalnych źródeł, postanowił hodować marihuanę na własny użytek. Niestety komuś się to nie podobało i któregoś dnia do jego domu wkroczyła policja.
Na początku dyskusji, niektórzy moi rozmówcy byli przeciwni legalizacji leczniczej marihuany. Na koniec jednak padło pytanie:” A co by było, jeśli miałoby to pomóc twojemu choremu dziecku?” Zapadła konsternacja i nawet największy przeciwnik legalizacji stwierdził, że podpisałby się pod taką ustawą obiema rękami.

1 comments

Treść komentarza: 
Witam. Mam nadziejeźe nigdy nie bède potrzebowałaa takiej pomocy. Uważam, źe jeśli coß pomaga to powinno byç do tych celów zalegalizowanie. Wszyscy są mądrzy do momentu aż nas choroba dopadnie..wtedy "wielcy i mocni" decydujący o legalizacji zrobili by wszystko aby pomóc sobie lub najbliższym. Napewno,, gdyby trzeba było to łamali by prawo bez mrugnięcia oka.należy więc pomagać jak tylko się da. Prawo powinno być w takich sytuacjach po stronie chorego.

Strony

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.