Barierki !!!

Kilka dni temu byłam w jednej z  koszalińskich galerii, gdzie spotkały mnie trzy niespodzianki.Nie wszystkie miłe.Moja droga na skróty została zamknięta (jak widać na zdjęciu). Łudziłam się, żę może ten teren zostanie przystosowany dla wózków .Jednak myliłam się. Postawiono barierki i sprawa załatwiona. Dla mnie przejazd wózkiem po schodach jest trudny, a nawet niemożliwy . Pozostała mi trasa dookoła galerii.Pytam dlaczego?  Przecież  Koszalin został uznany za  miasto  przyjazne  osobom  niepełnosprawnym.Tym bardziej,że to przejście prowadzi do drzwi głównych budynku , gdzie udostępnione są drzwi dla osób niepełnosprawnych.     
                   
 
A tu czekala mnie następna niespodzianka-pułapka.W żaden sposób nie udało mi się samodzielne uruchomić obrotowych, nowych  drzwi. Zastanawiam się,kto to projektował i dla kogo? Widziałam podobne rozwiązania, wystarczyło przycisk zamontować w odpowiedniej odległości od drzwi, które działają na ustawiony dany  czas.
o

Zostałam równiez pozytywnie zaskoczona.Drzwi przeciwpożarowe w większości miejsc publicznych są i dla osoby sprawnej ciężką przeszkodą.Można inaczej,procedury to jedno a życie to drugie.Cieszę się, że  doczekałam  wreszcie  chwili,  gdy  większość sprawnych  ludzi  myśli i chce  ułatwić  nasze codzienne życie.        .

Odpowiedz

CAPTCHA
CAPTCHA to test sprawdzający, mający na celu ograniczenie aktywności spambotów.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.