Brawura młodych kierowców

W dzisiejszych wiadomościach przeczytałam o szaleńczym rajdzie po warszawskiej obwodnicy. Rzecz miała miejsce w niedzielne popołudnie, 25.01.2015r. Piratem drogowym okazała się 20-letnia kobieta, która prawo jazdy miała od roku. Nie dość, że o ponad 100 km/h przekroczyła dozwoloną prędkość, to stanowiła ona realne zagrożenie dla innych kierowców. Tego dnia na drodze panowały dosyć trudne warunki.

Kontrowersyjna pigułka

Zapytałam dziś moich znajomych, co sądzą o pigułce dnia następnego. Jak zwykle zdania na ten temat były podzielone. Sporo osób uważało, że nadal powinny one być na receptę. Inni byli zdania, że zamiast wprowadzania łatwo dostępnych pigułek, powinno się zacząć młodzież edukować seksualnie. Była również rzesza osób, która uważała, że ta tabletka powinna być dostępna bez recepty.

Zabijanie w imię Boga

Tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w Paryżu, poruszyły ludzi na całym świecie. Ja, to co się stało, odebrałam osobiście. Śmierć moich „kolegów po fachu” bardzo mną wstrząsnęła.

Super Taxi

Poruszę dziś sprawę bardzo przyziemną, a mianowicie jeżdżenie taksówkami. Swego czasu, jak gdzieś się śpieszyłam korzystałam uprzejmości znajomych, ale w krytycznych sytuacjach pomocna okazywała się taksówka. Po wypadku niestety było już inaczej. Nie zawsze mogłam skorzystać z tego środka transportu, ponieważ niekiedy skutecznie uniemożliwiał to mój „nieproszony bagaż” – wózek.Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.