Koszaliński zalew - miejsce wypoczynku dla wszystkich?

Z początkiem lipca br. otwarto w Koszalinie sztuczny zalew. Zamieniono tym samym nieatrakcyjną łąkę, przez którą przepływała wąska rzeczka, w miejsce rekreacji mieszkańców Koszalina. Znajduje się tam strzeżone kąpielisko, wyciąg do wakeboardingu  i wypożyczalnia rowerów wodnych. Uroku dodaje piękna fontanna strzelająca z wody. To wszystko, pomimo bliskości nadmorskich plaż, przyciąga tłumy koszalinian.

Dawanie i odbieranie życia, czyli zabawa w Boga.

Opinią społeczną wstrząsnęły ostatnio dwa wydarzenia, pozornie nie związane ze sobą. Jedno dotyczyło odmowy wykonania zabiegu aborcji kobiecie, która miała świadomość, podpartą badaniami prenatalnymi, że w jej łonie jest mocno uszkodzony płód. Drugie zaś związane było z walką matki, która nie zgadzała się na odłączenie od respiratora swojego siedemnastoletniego syna, u którego zdiagnozowano śmierć mózgu.

Inżynier czy humanista

Dziennikarstwo jest moją pasją, dlatego zdecydowałam się na ten akurat kierunek studiów. Martwią mnie natomiast realia, które coraz dobitniej pokazują, że ukończenie studiów na kierunkach humanistycznych nie gwarantuje szybkiego znalezienia pracy. Z roku na rok, wzrasta zaś zapotrzebowanie na specjalistów z kierunków ścisłych.

Bezpłatne studia

Trybunał Konstytucyjny zakwestionował ostatnio odpłatność za drugi kierunek studiów. Wprowadzona została ona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa, a pierwsze opłaty miały być pobierane w nadchodzącym roku akademickim.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.