Wakacyjne wyjazdy

Mamy ostatnie dni ferii. Sporo osób wykorzystało ten okres na zimowe wyjazdy. Niestety pogoda w naszym kraju nie rozpieszczała narciarzy i bezpieczniej było pojechać za granicę. Nawet u naszych południowych sąsiadów warunki do szusowania po górskich zboczach były dużo lepsze.

Nowe wirtualne muzeum historii polskich żydów

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie przygotowuje niesamowitą wystawę prezentującą tysiąc lat historii polskich Żydów. Będzie ona zaprezentowana w październiku tego roku. A już dziś wiemy, że bogata będzie w wizualizacje z wykorzystaniem najnowszych technologii. Pokazywać będzie początki osadnictwa żydowskiego na ziemiach polskich, typowe żydowskie gminy, ulice. Przedstawiony będzie ich wpływ na gospodarkę naszego kraju. Za pomocą monitorów dotykowych przeczytać będzie można w oryginale stare hebrajskie księgi, opatrzone polskim tłumaczeniem. Na prasach drukarskich odwiedzający będą mogli wydrukować sobie pierwsze strony ksiąg, czy znaki graficzne.

Dzieci niechciane

Po raz kolejny dotarła do nas ostatnio wiadomość o dziecku porzuconym przez 20-letnią obywatelkę Chin, na śmietniku w Polkowicach. Na szczęście, odpowiednio wcześnie, dziecko zauważył mężczyzna zbierający puszki, dzięki czemu noworodek nie zmarł z wyziębienia.

Spotkanie z Marią Czubaszek

Dnia 30 stycznia 2014r. miało miejsce w Koszalinie bardzo ciekawe spotkanie kulturalne. W klubie „Kawałek Podłogi” (którego nazwa nawiązuje do znanego w latach 80-tych przeboju zespołu Mr. Zoob i który prowadzony jest przez jednego z członków tej grupy) gościła pani Maria Czubaszek.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.