Dziewczyna, która pokonała śmierć

 Telewizja publiczna zaprezentowała ostatnio bardzo ciekawy dokument pt. „Dziewczyna, która pokonała śmierć”. Opowiada on o dziewczynie, która w wieku dziewiętnastu lat uległa wypadkowi samochodowemu. Doznała poważnych obrażeń, zwłaszcza czaszkowo-mózgowych i pomimo licznych operacji długo pozostawała w śpiączce.
W pewnym momencie lekarze przestali dawać rodzicom Cariny Melchior nadzieję na powrót do zdrowia dziewczyny. Namówili rodzinę na odłączenie pacjentki od aparatury podtrzymującej życie i uzyskali od nich zgodę na pobranie narządów.

ROŻOWY TO DZIEWCZYNKI, A NIEBIESKI TO CHŁOPCY

Bardzo często pada ostatnio w mediach słowo GENDER. Przysłuchując się niektórym dyskusjom odnoszę wrażenie, że nie wszyscy tak naprawdę wiedzą o czym mówią.

Co z tą Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wywołała wśród moich znajomych wiele emocji. Podobnie, jak temat legalizacji marihuany, fundacja Jurka Owsiaka podzieliła moich przyjaciół.

Zielona środa w Kolorado

Stanie 6 godzin w kolejce dla starszego pokolenia kojarzyć się może jedynie z odległymi czasami PRL-u. Dziś mało kto zdecydowałby się na zakupy w sklepie, gdzie w kolejce trzeba byłoby postać dłużej niż 15 minut. A jednak parę dni temu znalazło się na świecie miejsce, gdzie ludzie ustawiali się przed sklepem na 6 godzin przed jego otwarciem.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.