Bajki samograjki sezon 2013

W minioną niedzielę miała miejsce premiera II części sztuki „Bajki samograjki”.  Pierwsza część, która wystawiona była na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego rok temu, opisana została przeze mnie na antybarierze we wrześniowym wpisie z roku 2012.

Wyraz nijaki

Często, gdy nie zrozumiemy rozmówcy, lub nie usłyszymy wyraźnie co do nas powiedział, wydajemy z siebie nijakie „hę”. Okazuje się, że nie jest to tylko dźwięk. Holenderscy naukowcy z Instytutu Psycholingwistyki im. Maksa Plancka w Nijmegen, po długich badaniach doszli do wniosku, że w każdym języku występuje słowo, które podobnie brzmi i oznacza dokładnie to samo.

Tajemnice mózgu

Ciągła walka z niedoskonałościami mojego ciała, jakie spowodował wypadek komunikacyjny sprawia, że oprócz rehabilitacji w stricte tego słowa znaczeniu sięgam po wszelkie informacje dotyczące tajemnic naszego mózgu. Temat ten jest bardzo rozległy i wiele nakręcono o nim filmów popularno-naukowych.

Czy wszystko jest na sprzedaż, czy wszystko można kupić?!

Ponieważ głośnio było w ostatnich dniach o wystawionym na eBay-u obozowym stroju, sięgnęłam do artykułu na stronie www.dailymail.co.uk, aby zgłębić temat.
Okazuje się, że to nie była jednorazowa aukcja.

(źródło www.dailymail.co.uk)


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.