Wspomnienie

Zbliża się Święto Zmarłych. Większość z nas zapewne bywa w tym okresie częściej na grobach swoich bliskich. Częściej w tych dniach popadamy w zadumę. Częściej dopada nas refleksja. Myślimy o tych, którzy odeszli, a w ostatnich dniach niestety odeszło kilkoro wielkich ludzi.

DZIŚ - WOLNOŚĆ SŁOWA CZY…?

Dzisiaj poruszę temat z własnego zawodowego podwórka, tj. dziennikarstwa. Ostatnio na stronie „To co ważne” wpadł mi w oczy artykuł pt. „Oświadczenie Towarzystwa Dziennikarskiego: Jesteśmy zaniepokojeni łamaniem przez wydawców zasady solidarności”.

PROJEKT - DAR-e Learning

Trochę za późno dowiedziałam się o wspólnych warsztatach związanych z projektem DAR-e Learning. Nie mogłam uczestniczyć w zajęciach, ale za to dotarły do mnie materiały, które w niewielkim stopniu, ale zawsze pozwoliły mi zapoznać z problematyką poruszaną w tym projekcie.

Wałęsa - człowiek z nadziei

Wszyscy Polacy, także ci mieszkający za granicami kraju znają tę osobę.
Laureat pokojowej Nagrody Nobla, zupełnie przeciętny robotnik, który w roku 1990 został prezydentem Polski.
Znowu jest o nim głośno, a to za sprawą filmu „Wałęsa - człowiek z nadziei”.

Licencjat

Może to dziwne, ale dopiero 30.09.2013r., po kilku latach przerwy byłam w  stanie zdawać licencjat. Ku mojemu zdziwieniu wydział Œświetnie przygotował się na moją niesprawność fizyczną, a mimo to ja wciąż denerwowałam się, że coś pójdzie nie tak. Był to taki normalny stres związany z egzaminem, myślę, że przeżywają go wszyscy.
Ogromnie się cieszę z wyniku - teraz jestem prawowitą dziennikarką z licencjatem!


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.