Szkoła zawodowa, czy uczelnia?

Na portalu natemat.pl pojawił się ostatnio artykuł dotyczący przyczyny bezrobocia wśród młodych ludzi. W większości przypadków są to absolwenci wyższych uczelni.

Street workout - ciekawa forma wypoczynku młodych ludzi

Mając za oknem Sportową Dolinę, czyli miejsce przeznaczone do czynnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych, zainteresowałam się grupą młodzieży, która regularnie się tu spotyka i wyczynia na poręczach przedziwne akrobacje. Daniel, z którym dziś przeprowadzam wywiad, jest jednym z uczestników tych zajęć, fachowo nazywanych street workout.

Nieuwaga i brawura nad morzem

Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi znowu lawinowo zasypywani jesteśmy informacjami o tragediach, jakie miały miejsce nad morzem. Tylko w okolicy Koszalina życie straciło w ciągu ostatnich dni kilka osób.

Moja magiczna rehabilitacja - w Krakowie też nie próżnuję

Ponieważ spędziłam ostatni miesiąc w Krakowie, dziś kieruję pytania do mojego rehabilitanta z Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej "Votum" - pana Przemka
Agata Krokosz: Czemu w moim przypadku służy podklejenie wyższej podeszwy pod prawym butem?
Przemek: Podklejenie podeszwy prawego buta ma na celu wyrównanie pozornego skrócenia prawej kończyny dolnej, powstałego w wyniku wytworzenia się pourazowego skostnienia okołostawowego w obrębie prawego stawu biodrowego i dolnej części odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jak Poczta Polska traktuje nasze paczki

Zmuszona byłam ostatnio nadać do siebie 2 paczki tzw. gabarytowe. Zapakowane one zostały w oryginalne kartony zakupione w placówce Poczty Polskiej. Przy czym pani w okienku wyraźnie została poinformowana, że waga paczek będzie oscylowała w granicach 10-15 kg.


Projekt: Agata Krokosz, Krzysztof Groń, Krzysztof Młynarski, Mateusz Sobejko, Zespół Studentów IDIKS.